instagramdan nasıl foto indirilir ?

Sosyal medya haberleri kategorisindeki konular incelendiğinde, instagram kullanıcılarının büyük bir bölümünün var olan herhangi bir profilde ki resimleri kaydetmek açısından sorunlar yaşadığını görüyoruz. Bu durumda iOS ve Android kullanıcılarına sadece basit birkaç adımla beraber profilde yer alan tüm resimleri indirme olanakları vermekteyiz. instagramdan nasıl foto indirilir diye sorgulayan okuyucularımız için Android ve İOS cihazlar için instagram fotoğraf indirme işlemini açıkladık!

Android cihazlar için instagram fotoğraf yükleme ;

 1. Hemen Google Play Store üzerinden Instasave isimli uygulamayı indirin.
 2. Bu uygulama dahilinde Instagram profilinize girişinizi yapın.
 3. Daha sonrasında ise istediğiniz fotoğrafları seçin ve “Disket” ikonuna basarak galerinize kaydedin. Bu işlemlerin ardından instagramdan foto nasıl indirilir sorununuz çözülmüş olacaktır…

iOS tabanlı cihazlar için instagram fotoğraf indirme ;

 1. instagram fotoğraf yükleme için uygulamada “ayarlar” bölümüne giriş yapın.
 2. Buradan “Save Original Photos” bölümünü işaretleyin ve çıkış yapın.
 3. Bu işlemden sonra tüm resimleriniz iPhone Resim Albümleri üzerinden görülebilmektedir. İOS tabancı cihazlarda instagram fotoğraf indirme bu kadar basittir!

İnstaport.me Üzerinden instagramdan Nasıl Foto İndirilir ?

instagramdan nasıl foto indirilir konusu için instaport.me sitesi üzerinden indirmeyi anlatıyoruz;

 1. Instaport, Instagram’ın önerdiği bir sistemdir. İlk olarak instaport.me sitesine giriş yapın ve buradan Instagram hesabınız ile entegreyi tamamlayın.
 2. Hemen sonrasında Advanced Options butonuna tıklayın ve buradan istediğiniz bir gün çekilmiş fotoğrafı, fotoğrafın sayısını veya beğendiğiniz resimleri indirmenize izin veren ayarları yapabilirsiniz. Tek sorun, resimlerin 612×612 olarak limitlendirilmesi!
 3. Bu ayarlardan sonra Start Export butonuyla resimlerin çıkartılmasını tamamlayın.
 4. Export sonrasında Download Only butonuna basın ve tüm işaretlenen resimleri doğrudan cihazınıza indirin.

instagram Fotoğraf Yükleme Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu üç farklı yöntemle instagram fotoğraf indirme işlemleri tamamlanmaktadır. Aynı zamanda Instagram’a yeni başlayan kullanıcılarımız için, instagram fotoğraf yükleme konusunda da bilgiler aktarıyoruz;

 • Instagram’ın alt şeridinde yer alan kamera simgesine bir kez tıklayın.
 • Buradan “galeri” seçeneğine basın ve karşınıza çıkan galeriden yüklemek istediğiniz fotoğrafı seçin.
 • Bu fotoğraf seçimlerini tamamladıktan sonra Instagram’da yer alan boyut ayarlamalarını yapın ve ikinci adım olarak filtrelere geçin. Sizlere onlarca farklı filtre, yüzlerce farklı ayar sunan Instagram, nasıl bir fotoğraf yaratma konusunda yardımcı olmaktadır.
 • Sonra ki adım olarak “ilerle” bölümüne basmalı, buradan açıklama, fotoğrafta yer alan kişilere dair etiketlemeler, fotoğrafın nerede çekildiğine dair mekan seçimi, tag yapma, diğer sosyal profillerde paylaşma gibi ayarlamalar sunuluyor!

Sosyal medya haberleri için daima www.mobilteknoport.com’u takip etmeye devam edin!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir