İnternet Üzerinden Alan Adı Satarak Para Kazanma

İnternet üzerinden, online olarak para kazanma yöntemlerinden biri de akıllıca düşünüp işe yarar bir site ismi bulmaktır. Bulduğunuz site ismini satarak milyonlar kazanmanız mümkün, yapmanız gereken iyi bir araştırma sonucunda kaliteli bir satış sitesinde, bulduğunuz ismi satlığa çıkarmaktır. Avrupa ve ABD’ de bu işten oldukça yüksek meblağlarda para kazanılmaktadır. Bazen bir alan adı 16 000 000 dolar bazen de 30 000 000 dolar edebiliyor. Dudak uçuklatan bu satışlar, halihazırda Türkiye’de yapılamıyor. İsterseniz yurtdışı satışlarına siz de üye olarak katılabilirsiniz. Türkiye’ de yeni yeni birkaç firmanın girişimleriyle popüler hale gelmeye başlayan bu sektör, hızlı bir şekilde yükseliş göstermektedir.

Bu konu ilgini çekiyor ve ben de yapabilirmiyim diye düşünüyorsanız, hiç durma derim. Dijital arsayı kim erken alırsa , paralar onun oluyor. Yeni gelen bir çok uzantı ile keşfedilmemiş alan adları oluşturmanız mümkün. En çok satan alan adı com. uzantısı olsa da yerini yavaş yavaş diğer uzantılara bırakmaya başladı. Bu da sizler için müthiş bir yatırım imkanı.

Alan adları ile ilgili, google’da arama yaptığınızda üst sıralarda reklam veren firmaları tercih etmeniz sizin için daha avantajlı olacaktır.Üst sıralarda yer alan, satış sitelerini inceleyerek bu işe adım atabilirsiniz. Unutma, yapman gereken güzel ve işe yarar bir isim almak ve yatırım için satılığa çıkarıp beklemek. Zamanı geldiğinde çok karlı bir iş yaptığını göreceksin.

Aaşğıya bazı  satış istatisklerini eklemek istiyorum, o zaman işin ne denli ciddi ve önemli bir gelir kaynağı olduğu uamarım daha iyi anlaşılacaktır.

  1. İlk göze çarpan isim “DCR.com” var, tamtamına 42 bin dolara satılır mı ?Evet satıldı.
  2. Sırada “x.de” var 40 bin dolara satıldı
  3. Sırada “Wine.mx” 25 bin dolara satıldı

Liste çok uzun ben buraya örnek teşkil etsin diye Kasım 2015 satış fiyatlarını ekledim. Umarım siz de güzel isimler bularak bol kazançlar elde edersiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir