İNTERNETTE 60 SANİYEDE NELER OLUYOR?

Teknoloji haberleri sadece Facebook, WhatsApp, yazılım, cihazlar, teknolojik gelişmeler ve internet haberleriyle sınırlı kalmasın dedik ve sizler için ilginç bir araştırma yaptık. 60 saniye içinde YouTube’da kaç video izleniyor? Kaç kişi Facebook girişi yapıyor? Google’da kaç arama yapılıyor? Bakın bu sorunların ve benzerlerinin cevaplarını bulabileceğiniz infografik de daha neler var neler…

FACEBOOK’A KAÇ KİŞİ GİRİŞ YAPIYOR?

Sosyal medya platformlarının bizlere sunduğu kolaylıklar sayesinde, istediğimiz kişilerle saniyeler içerisinde iletişime geçebiliyoruz. Konuyla ilgili internet verilerini içeren infografik, internette yaşanan her dakikaya rakamlarla açıklık getiriyor.

1 dakikada Facebook‘a giriş yapan kişi sayısı tam olarak 701,389. Her ne kadar yıl bazında Google’da en çok yükselen aramaların içerisinde daima Facebook‘un yer aldığı haberlerde sık sık gündeme gelse de, 60 saniyede 701,389 kişinin Facebook‘a giriş yapması akıllara durgunluk veriyor.

WHATSAPP’TA 1 DAKİKA İÇİNDE KAÇ MESAJ ATILIYOR?

İletişim ve medya sağlayıcıları için en önemli nokta müşteri memnuniyeti ve deneyimi oranlarıdır. Sonuçta Whatsapp, Facebook gibi sağlayıcılar için gelecekteki teknoloji haberlerinde de başarısını ve sürdürebilirliğini sağlaması buna bağlıdır.

Anlık mesajlaşma servisi olan Whatsapp‘ın 2016 verileri incelendiğinde, şuana kadar 1 dakikada 20.8 milyon mesaj gönderildiği görülüyor. Bu da dünyanın en popüler anlık mesajlaşma servisinin Whatsapp olduğunu kanıtlıyor.

GOOGLE’DA KAÇ ARAMA YAPILIYOR?

Excelacom’un hazırladığı internette 1 dakikada neler oluyor infografiğine göre 60 saniyede Google’da yapılan arama sayısı 2.4 milyon. Youtube’da görüntülenen video sayısı ise 2.78 milyon. Her gün, her dakika artan rakamlara göre 60 saniye içerisinde 347,222 tweet atılıyor, Vine’de 1.04 milyon video döngüsü yapılıyor, LinkedIn profesfonel sosyal paylaşım platformunda ise 120+ yeni hesap açılıyor.

Haberlerde sık sık gündeme gelen paylaşımlara bakıldığında ise 1 dakika içerisinde Instagram’da 38,194 gönderinin, Snapchat’ta 527,760 fotoğrafın paylaşıldığı görülüyor. Mobil uygulamalarda da App Store ile ilgili açıklanan rakam dikkat çekiyor. İnternette her 60 saniyede App Store üzerinden 51,000 uygulama indiriliyor.

Uber, Amazon, Spotify gibi kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlayan uygulamalarda da rakamlar şaşırtıyor. 1 dakika içerisinde internette Uber üzerinden 1,389 araç kiralanıyor, Amazon 203,596 dolarlık satış yapıyor, Spotify üzerinden de 38,052 saat müzik dinleniyor.

FACEBOOK VE WHATSAPP’TAN SONRA E-POSTA!

2016 yılında 1 dakikada olup bitenler içerisinde en dikkat çeken şüphesiz ki Facebook giriş sayısı ve Whatsapp mesaj sayısıdır. Ancak bunlar kadar akıllara durgunluk veren bir rakam da e-posta hizmetinden geldi. İnternette 60 saniye içinde 150 milyon e-posta gönderildiğine inanabiliyor musunuz?

Teknoloji haberlerinde sık sık yer alan ve her gün, her dakika artan rakamların içerisinde şaşkınlık yaratan 1 dakikada 150 milyon e-posta sayısı, Excelacom’un hazırladığı infografik ile ortaya çıktı.

     Gece Editörü Berna

Mobil Teknoloji Haberleri

İşte konuyla ilgili hazırlanan infografik:

facebook-whatsapp-haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir