İOS 10 : EN İYİ 5 ÖZELLİK

İOS 10 sürümü, İphone ve iPad kullanıcıları için geçtiğimiz ay Apple‘ın düzenlediği konferans ile ön izlemeye sunulmuştu. Bugün ise Apple, İOS işletim sisteminin en büyük sürümü olan İOS 10’u beta olarak kullanıma açtı. Herkesin Apple İOS 10 sürümünü denemesi için fırsat verildi. Firmanın yeni mobil işletim sisteminde büyük güncellemeler olduğu görülüyor. Aynı zamanda hatalarında bol olduğu fark edilmiyor değil. Sonuçta beta olduğu için bu tarz hatalar olağan…

İOS 10 için görülen o ki; hemen hemen her Apple hayranının sevebileceği bir dizi özelliği bulunuyor. Sizler için Apple‘ın yeni sürümünü test ederek, en iyi 5 özelliğini bir araya getirdik. İşte İOS işletim sisteminin en büyük sürümü olan İOS 10 özellikleri

İOS 10 ÖZELLİKLERİ ARASINDAN TOP 5

İOS 10 , eski stile göre kilit ekranında doğru hızla çok daha fazla işlev yapabiliyor. Bu nedenle Apple hayranları artık kilit ekranına anında erişim sağlayabilecek ve çok daha fazla bilgiyi bir arada görebilecek. Tek bir ekran altında hava durumunu takip edebilir, takvimde neler olduğunu görebilir, hatta sık görüşülen kişileri anında arayabilirsiniz. Ayrıca müzik ve fotoğraflara tek tıklamayla erişim sağlamak için de locksreen üzerinde sağa kaydırmanız yeterli oluyor.

ios 10

İOS 10 özellikleri arasından bulduğum en kullanışlı özellik ise Safari’de olan güncelleme. Bu özellik sayesinde bir web sitesinde gezinirken, önemli bilgilere ulaştığınızda anında kopyalayabilirsiniz. Bağlantıyı kopyaladıktan sonra metin mesajı yada not alma uygulamasına koyabilirsiniz. Safari’yi yeniden görüntülemek istediğinizde ise yukarı çekmeniz yeterli oluyor. Denemek isteyen İphone kullanıcıları, ev düğmesine çift dokunarak alt Safari sekmesine tıklayabilirler.

ios

Apple İOS 10 betasında görülen o ki kullanışlı bir çok uygulama bulunuyor. Bunlardan biri de arabasıyla park sorunu yaşayanlara özel…

Hiç bir saattir arabanızı park ettiğiniz yeri hatırlayamadığınız oldu mu? Benim çok sık yaşadığım bir olay olduğu için hiç eğlenceli bulmadığımı söyleyebilirim. Özellikle büyük ve kalabalık şehirlerden park yeri bulmak bir hayli zor olduğu için arabamı bıraktığım yeri hatırlayamıyorum. Neyse ki yeni işletim sistemi İOS 10, arabanızı nereye park ettiğinizi anımsayarak bu sorunu çözüyor. Arabanın yakınlarında bir resim yakalamayla yada GPS koordinatlarını not düşme ile arabanızın konumunu her zaman hatırlıyor.

ios10

İOS 10 İle Mesajlar Daha eğlenceli!

Milyonlarca iphone ve iPad kullanıcısına sunulacak olan İOS işletim sisteminin yeni sürümü ile mesajlar artık saha kişisel kullanılabilecek. Havai fişek ve mürekkep gibi eklentiler, el yazısı notlar ve animasyon eklentili iletiler ile mesajlarınızı daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca emoji seçeneklerinin artması gibi GIF gönderme özelliği de İphone kullanıcılar için çok iyi olmuş. Arkadaşlarınızın mesajlarına isterseniz emojiler yerine, en sevdiğiniz GIF ile cevap verebilirsiniz.

apple

Gelişmiş Bilgisayarla Görme Teknolojisi

İOS 10‘un en fazla kullanılacak olan özelliği ise kesinlikle Memories. Arşivinizdeki sevdiğiniz fakat zamanla unuttuğunuz anları, Memories’de otomatik olarak ortaya çıkarıyor ve yeniden keşfetmenizi sağlıyor. Ayrıca nesne, yüz ve manzara algılama özelliği de harika! Çünkü bu özellik sayesinde gruplayarak albümler oluşturma işlemi için gelişmiş bilgisayarla görme teknolojisinden yararlanabiliyorsunuz. Photos uygulaması ise fotoğrafları tek bir harita üzerinde gösteriyor.

apple ios 10

  MTP Editörü

BURCU SAĞLIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir