İOS’TA Güncellemeleri Kapatmak İçin Ne Yapılmalı?

Android ile birlikte tüm dünyada en çok kullanılan mobil işletim sistemlerinden birisi şüphesiz iOS oluyor. Mobil teknoloji haberleri denilince akla gelen ilk sistemlerden birisi olan iOS, yine de Android’in aksine çalışıyor. Android, hemen hemen her mobil cihazda kullanılan bir sistem olsa da, iOS tam aksine sadece Apple ürünü aletlerde çalışıyor. iOS işletim sistemini, sadece Apple iPhone, iPad ve iPod gibi ürünlerde kullanabilirsiniz. Peki güncellemeleri kapatma nasıl yapılır? iOS’ta güncellemeleri kapatma için ne yapmak gerekir?

İOS’TA Güncellemeleri Kapatmak İçin Ne Yapılmalı?

iOS’un bütün sürümlerinde telefonunuz otomatik güncelleme alıyor. Hem işletim sistemi, hem de cihazınız içinde bulunan uygulamalar eğer müdahalede bulunmadığınız takdirde düzenli olarak güncelleme alacaktır. Fakat yine de güncellemeleri kapatma şansınız bulunuyor. iOS telefonlarda tüm uygulamalar otomatik olarak güncellenirken, güncellemeleri kapatmak için elinizde bazı seçenekler de var.

Eğer telefonunuzun otomatik aldığı, iOS sistem güncellemelerini kapatmak istiyorsanız bunun için ilk olarak bir bilgisayara iTunes programını kurun, ardından yeni güncellemeyi iTunes ile bilgisayara indirin. Daha sonra telefonu bağlayın ve bu sırada iTunes size cihazınıza güncelleme olduğunu, ne yapmak istediğinizi soracak. Güncellemeleri kapatma için hayır seçeneğini işaretleyin ve bir daha anımsatmamasını isteyin. Bundan sonra telefonunuz hem şarjdayken, hem de Wi-Fi ağlarına bağlıyken otomatik güncelleme almayacaktır. Bu şekilde sisteme güncelleme dosyasının bilgisayarda olduğunu ve istediğimiz zaman indirebileceğimizi göstermiş oluyoruz.

Peki sistem dosyaları dışında güncellemeleri kapatma nasıl olur? Yani iOS işletim sistemi güncellemesi değil de, uygulama güncellemelerini iOS’ta nasıl kapatırsınız? Eğer iOS’ta uygulamalarınız otomatik olarak güncelleme alıyorsa, çoğu zaman bu özelliği kapatmak sizin daha yararınıza olacaktır. Devamlı güncellenen uygulamalar hem telefonun şarjını bitirecektir, hem de internet üzerinde yavaşlığa yol açacaktır. Eğer güncellemeleri telefon dışarıdayken indirirse de, internet kotanız hızla tükenecektir. Peki güncellemeleri kapatma nasıl yapılır?

Bunun için ilk olarak iPhone telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin ve buradan iTunes > App Store > Güncellemeler kısmına girin. Güncellemeler seçeneğini kapalı konuma getirirseniz, bundan sonra telefonunuza otomatik olarak uygulama güncellemesi inmeyecektir. Mobil teknoloji haberleri kategorisinde yayınlanan güncel haberleri kaçırmamak için MobilTeknoPort’u Facebook üzerinden takip edebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir