İphone 5S Kasasında Olan İphone SE İncelemede

İphone 5s cihazının küçük ekranını seven mobil kullanıcılar için Apple‘ın yeni tasarımı İphone SE‘yi inceleme masamıza konuk ettik. Her ne kadar cihazların ekranı büyüdükçe popülerliği artsa da, iki yaşına basan iphone 5s‘in hala çok satıldığını unutmamak gerekiyor. Sonuçta mobil kullanıcıların belirli bir kesimi hala tek elle kullanılabilen ve cebe rahatlıkla sığan İphone 5s benzeri telefonları beğeniyor.

İphone SE‘de aslında iphone 5S tasarımına sahip. Bu nedenle Apple‘ın ilk olarak apple.com‘da, sonrada 21 Mart tarihinde basında tanıttığı iphone SE tasarımını incelemeye aldık. İşte mobil kullanıcı meraklıları için iphone 5S kasasında olan iphone SE

Apple iphone 5s İle Nerdeyse Aynı

Apple geçtiğimiz günlerde hem küçük hem de gücünden ödün vermeyen tasarımı İphone Se‘yi tanıttı. Aslında bu mobil cihaz için İphone 5s boyutlarına sahip, üstün performanslı İphone üyesi. İki yaşına basan İphone 5S hala çok satılınca, Apple onun boyutlarında günümüzün ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir telefon üretti. 5S’in geçen yıl 30 milyona yakın satıldığı apple.com adresinde yayınlandı.

Cihazın satış rakamının yüksek olması, büyük ekrana geçmek istemeyen mobil kullanıcı kitlesinin geniş olmasıdır. Bugün dünyadaki popülaritesi yüksek telefonlar 4.6 inç veya daha büyük ekrana sahip. iphone 5s ise 4 inç ekranıyla dünyadaki en popüler telefonlar arasında bir istisna…

iphone 5s

Apple‘ın iphone SE‘yi 5s boyutlarında tasarlamasının sebebi de, hala küçük ekranlı mobil cihaz isteyen kullanıcılardır. Cihazın ekranı küçük fakat işlevsel. Performansı üst düzey, kamerası ise Apple‘ın 6S cihazından kullandığı 12 megapiksel kamera ile aynı. A9 işlemciye sahip telefonda 4k video kaydı bulunuyor. Grafik performansı ise neredeyse İphone 6’nın iki katı diyebiliriz. 4.5 G teknolojisini destekleyen mobil cihaz, son nesil 802.11 ac wifi standardına uygun. Mah kapasitesi iphone 5s’te 1560’dı. Apple’ın yeni modelinde biraz artırılarak 1624 mAh’a çıkarılmış.

İphone se fiyatı ve iphone se özellikleri için tıklayınız. Ürünün teknik özellikleri ve fiyat segmenti bu haberimizde yer almaktadır.

   MTP Editörü 

BURCU SAĞLIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir