iPhone 7, 32 GB Siyah, Arabistan ve Türkiye Fiyat İncelemesi

Merhabalar değerli arkadaşlar, bu yazımızda iPhone 7,32 GB ,Arabistan ve Türkiye Fiyat İncelemesi“ni yapacağız. Umarım sizler için faydalı bir yazı olur.

iPhone 7, 32 GB Siyah, Arabistan ve Türkiye Fiyat İncelemesi

Öncelikle iki ülkenin para birimlerine ve güncel kurlarına bakalım. S.Arabistan’ın para birimi SAR‘dır. Yani “Suudi Arabistan Riyali”.

Güncel kur: 1 SAR = 0.82 TL yapmaktadır. Bu kur üzerinden iki ülkenin “iPhone 7 32 GB Siyah” akıllı telefonun fiyatlarını karşılaştıracağız.

Türkiye için yaptığımız fiyat araştırmasında internet üzerindeki fiyatların daha uygun olduğunu gördük ve sizler için en uygun fiyatı karşılaştırıyoruz.

TÜRKİYE iPhone 7 32 GB Siyah EN UYGUN Fiyat >>>>3249 TL

ARABİSTAN iPhone 7 32 GB Siyah EN UYGUN Fiyat>>>2600 TL

iPhone 7, 32 GB Siyah, Arabistan ve Türkiye Fiyat İncelemesi sonucunda ortaya çıkan fark>>649 TL

TÜRKİYE için psaport kaydı ücreti 131 TL  . Aradaki farktan pasaport kayıt ücretini de düşelim yani 649-131 = 518 TL

SONUÇ: iPhone 7, 32 GB Siyah, Arabistan ve Türkiye Fiyat İncelemesi SONUCUNDA ;

Arabistan’dan alacağınız” İphone 7 32 GB Siyah” akıllı telefonundan 518 TL kar etmiş olacaksınız.

Artık tercih sizin bu fark sizin için önemli değilse bu haberin sizin için bir değeri olmayacaktır. Eğer bu fark sizin için önemli ise iki ülke için aynı özellikllere sahip bu telefonu, Arabistan’dan alabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOTLAR:

 • Telefon facetime özelliklidir.
 • Türkiye’de çalışan A1778 Modeldir.
 • Açılmamış paket olarak ürün gönderilmektedir.
 • Ürünün faturası ve garanti belgesi ürünle beraber gönderilmektedir.
 • Ürün Türkiye’de 1 yıl garanti kapsamındadır.

Merak ettiğini soruları yorum bölümünden bizlere iletirseniz 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır.

Bu yazıyı faydalı buluyorsanız beğenirseniz memnun oluruz. Başka bir fiyat incelemesinde görüşmek dileğiyle hoşça kalın.

 

MTP  –  mobilteknoport.com

 

 

8 Yorum “iPhone 7, 32 GB Siyah, Arabistan ve Türkiye Fiyat İncelemesi
 1. 1 2 hafta sonra kendım umreye gıdıcem suanda 6s plus yada 7 plus alsam fıyatları ne kadar olur ve almak ıstesem nereden hangı magadan almam gerekıyor

  1. iPhone 7 fiyatı (32 GB PLUS Black) A1784 modeli Türkiye 1 yıl garantili 3250 SAR olarak listelenmektedir. Ancak şuanda Arabistan’da dolar kurunun yükselmesi sebebiyle telefon fiyatlarının da yükselmekte olduğunu belirtelim…

 2. kolay gelsin whatsap hattınızdan yanıt alamadım suan arabistanda 6s plus 32 gb ve iphone SE 64 GB facetime özelliği mevcut olan kaç tl bir bilgi verirseniz çok makbule geçecek ilginize teşekkür ederim iyi çalışmalar

  1. Merhabalar Furkan Bey, dolar kurunun yükselmesi malesef akıllı telefon pazarınıda etkiledi. Eğer bu yükseliş düşük oranlarda olsaydı, firmaların ellerinde düşük dolar kurundan aldıkları telefoniar stok olacağı için fiyat artışının kullanıcıya yansıması absorbe edebilirdi. Ancak söz konusu kurda yüksek artışlar gözlendiği için Arabistan’da birçok firma akıllı telefon satışını durdurdu. Akıllı telefon pazarının yeniden hareketlenmesi ile birlikte araştırmalarımıza devam edeceğiniz. Şimdilik Türkiye pazarı için 1500 tl 2000 tl arası en iyi akıllı telefonlar araştırmamızı incelemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz, iyi günler…

   1500 TL 2000 TL Arası En İyi Akıllı Telefonlar

 3. bir soruda ben soırmak isterim…gerek jarirbookstore de gerekse extra da ki kimi iphone 7 urünlerine ciddi anlamda fiyat düşüşleri goruyom,mesela 1808 sr ya da 1174 sr gibisinden fiyatlar…bu fiyatlar oraya mı mahsus yoksa başka özel bir anlamı mı var..kampanya dahilinde???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir