iPhone 7 özellikleri, çıkış tarihi

iPhone 7 özellikleri, çıkış tarihi

Hızla gelişen mobil ve teknoloji dünyasında, ön saflar da yer alan Apple , hemen hemen her sene yeni bir telefon üretebilmektedir.iPhone 7 özellikleri ve çıkış tarihi netleşti. Mobil ve teknoloji haberlerinde önemli bir gündem olan iPhone 7’yi mobilteknoport ekibi olarak mercek altına aldık. Merak edilen telefonun tüm özellikleri haberimizde yer almaktadır.

Apple takip ettiği üretim politikası gereği, iki sene de bir köklü değişiklikler yapmaktadır. iPhone 7 bu köklü değişiklikten nasibini alan bir telefon olacaktır.

Çıkış Tarihi Belli Oldu

2016 senesinin son aylarında tanıtıma çıkarılacağı tahmin edilen, iPhone 7 bir çok özellik barındırmaktadır. Çıkış tarihi, net olamamakla beraber büyük bir ihtimal ile 2016 Eylül ayı olacağı öngörülmektedir.

iPhone 7 Full Özellikleri

iPhone 7 ‘nin 6S’ten daha ince olması beklenmektedir.(7,1 mm’den daha ince olacak)

Ming-Chi Kuobu inceliğin, 6mm ve 6,5mm civarlarında olabileceğini söyledi

Cihaz hakkında yapılan incelemeler sonucunda 3,5 mm’lik kulaklık girişinin olmayacağını göstermektedir. Değişik bilgilere göre 3,5 mm’lik girişin yerinde bir değişiklik olmadığını kanıtlıyor. Kulaklık girişini iptal etmenin faydadan çok zarar verebileceği için şirket bunu kaldırmak istemeyebilir.

iPhone 7’nin çerçevesiz, tamamı metalden oluşan bir gövdeye sahip olacaktır. Bazı sızıntılara göre iPhone 6 ve 6 Plus ile görmeye alıştığımızkamera çıkıntısının tamamen kaldırılacağını göstermektedir.

Ekran ve Çözünürlük

DigiTimes’ın haberlerine bakılırsa, ekran çözünürlüğünde çok büyük ilerlemeler olacağı yönündedir. Haberde yapılan iddialara göre, Apple’ın glass-on-glass ekran özelliğine geçiş yapcağı; bunun sonucunda QHD ve  4K ekranlarına adım atma yolu açılmış olacaktır. Apple’ın LCD mobil ekran teknolisinden OLED ekranlı teknoloji sistemlerine geçiş yapabileceği beklenmktedir. Kesin olmayan bilgilere göre, OLED ekran teknolojisine geçişin iPhone 7S’te ortaya çıkabileceğini bildirmektedir.

Kamera ve Lens

iPhone 6S, 5MP’lik ön ve 12MP’lik arka kamera sistemi ile donatılmış. Nowhereelse.fr’nin bildirdiğine göre iPhone 7 görüntüleri, çıkacak olan akıllı telefonun kamera lensinin daha büyük olacağının kaçınılmaz olacaktır. yine aynı şekilde HDBlog.it’in yayınladığı görüntülerde büyük bir sensör olacağı görülmektedir. iPhone 7 bir ihtimallei çift kamera ile gelmeyecek, ama büyük bir lens, kamera teknolojisinde üst düzey bir mobil teknoloji olacağını düşündürtmektedir.

Bazı önemli dedikodulara göre  iPhone 7’nin, çok daha ince bir pile sahip olacağını ama bu na rağmen daha uzun enerji verecek bir yapıda olacağı anlaşılmaktadır.

Weibo’daki dedikodular iPhone 7’nin güç yönünden çok daha ileri bir seviyede olacağını göstermektedir. Dedikoduya göre iPhone 7, altı çekirdekli A10 yongasıyla donatılmış olacaktır. Ama bizce Apple’ın iki çekirdekten altıya çıkma olasılığı biraz abartılmış bir durum olarak görülmektedir. iPhone 6S’in RAM miktarı halihazırda 2GB’a çıkartıldığından, Apple bu durumunu korumak isteyecektir haklı olarak. Ama iPhone 7 Plus’ta çift kamera ile gelen görüntüleri işleyebilmesi için 3GB RAM’e gereksinmektedir..

iPhone 7’nin halihazırda tanıtıma çıkartılmayan  iOS 10 ile beraber çıkmasını bekliyoruz. iOS 10’un Siri’de bazı özelliklerini geliştirmesi, Apple Music’in tasarımını güncellemesi ve HomeKit’i başka bir uygulama olarak piyasaya sürmesi beklenmektedir.

Mobilteknoport ekibi olarak iPhone 7 piyasaya sürüldüğü gün Türkiye ve Arabistan fiyat karşılaştırmasını yaparak sizlerle paylaşmayı planlıyoruz.

Bizi takip edin, merak ettiğiniz soruları yorum kısmından sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir