iphone 7 Su Geçirmez Mi Olacak?

İphone 7 ile ilgili ortaya atılan yeni bir iddiayla teknoloji haberlerinin gündemi değişti. New iphone ‘un ilk su geçirmez iphone olacağı iddia ediliyor. Söylentileri kanıtlar nitelikte yeni ipuçları elde ettik. iphone 7 ile ilgili yeni haberler mobilteknoport.com’da!

İphone 7 ‘yi Milyonlarca Kişi Bekliyor!

Apple’ın son gözdesi İphone 7‘nin çıkmasına daha aylar var. Ancak şimdiden milyonlarca kişinin new iphone‘u beklediği haberleri geliyor. Bu nedenle takipçiler iphone 7‘nin özelliklerini ve tasarım açısından nasıl olacağını oldukça fazla merak ediyor.

Teknoloji haberlerinin bugünkü gündemi ise iphone 7‘nin ilk su geçirmeyen iphone olabileceğine dair ipuçları… Sony ve Samsung gibi şirketler su geçirmezlik özelliğini telefonlarda kullansa da, Apple bugüne kadar iphone’ların su geçirmez olduğunu hiç iddia etmedi. Yeni İphone‘un bu teknolojiye hazır olup olmadığını kesin olarak bilmiyoruz. Fakat bu bilgiyi doğrular nitelikte bazı ipuçları bulduk.

İphone 7 ‘de Su Geçirmezlik Özelliği Olacak Mı?

ABD Patent Ofisi’nde Apple’ın yapmış olduğu başvuruda, yeni İphone‘da su geçirmez hoparlörler olacağından bahsediyor. Hatta patent, telefonda kullanılacak olan hoparlör yapısını destekleyecek şekilde su geçirmez, elastik bir zarın kullanılmasını anlatıyor. ABD Patent Ofisi’ne göre bu zarın şekli: ”bir dış ve bir iç yüzey içerebilir ve içeriye doğru uzayan bir kısma sahip olabilir.”.

iphone 7Apple’ın new iphone ‘u için telefon suya maruz kaldığında bahsedilen yapının buna nasıl tepki vereceği bile patent ofisi tarafından detaylı bir şekilde anlatılıyor. Ayrıca patent ofisi, su geçirmezlik özelliğinin belirli bir su derinliğine kadar sağlanabileceğini ve telefonun ”su geçirmez” oluşunun bir sınırı olacağını belirtiyor. Patentte su geçirmezlik teknolojisinin destekleneceği aygıtlar arasında giyilebilir teknolojiler ve akıllı telefonlar yer alıyor. Peki, iphone 7 ne zaman çıkacak?

İphone 7 çıkış tarihi net belli olmamakla birlikte, 2016 Eylül ayında tanıtılması bekleniyor. İphone 7 ne zaman çıkacak sorusunun yanıtını kaçırmak istemiyorsanız bizi Facebook’ta takip etmeye devam edin… Mobilteknoport Facebook sayfası için tıklayınız.

İphone 7 ile iphone 6s arasındaki farkları merak ediyorsanız tıklayınız.

MTP Editörü 

BURCU SAĞLIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir