iPhone 8 ’de Yüz Tanıma Özelliği Olacak mı?

Mobil teknoloji konusunda lider firma Apple, her yıl mutlaka bir iPhone modeli tanıtıyor ve son olarak da iPhone 7 ile iPhone 7 Plus modelleri satışa çıkmıştı. Her iki telefon da büyük beğeni kazanırken, beklendiği gibi satış rekorları kırmıştı ve çıktığı gece insanlar kuyrukta beklemişlerdi. Sırada ise iPhone 8 varken, mobil teknoloji haberleri ve söylentileri dahi herkesi heyecanlandırmaya yetiyor. Beklenen Apple cihazı için pek çok dedikodu olsa da, bunlardan en çok göze çarpanı iPhone 8 yüz tanıma özelliği. Peki, iPhone 8 ile gerçekten bu özellik gelecek mi?

Mobil Teknoloji Haberleri ve iPhone 8 Söylentileri

Bu söylentiler, Apple’ın İsrail menşeli bir yüz tanıma firmasını satın almasıyla ortaya çıktı. Kaliforniya menşeli teknoloji devi firma, bilindiği gibi iPhone 8 ile bu sene 10. Yılını kutlayacak ve büyük değişiklikler yapmak istiyor. Söz konusu olan firma Tel Aviv’de konuşlanan RealFace’ken, Apple’ın bu konuda büyük bir atılım yapacağı ve iPhone 8 yüz tanıma özelliği ile herkesi şaşırtacağı konuşuluyor.

Aslında bu satın alma işlemi firma tarafından henüz duyurulmadı fakat resmi olmasa da, çoktan basına yansıdı. İnsanlar new iPhone modelinde bu özelliğin olup olmayacağını konuşurken, yeni cihaz için tahminler yüksek yönde. Çünkü firma RealFace’i bir amaçla satın aldı ve kesinlikle yeni telefonlarında da kullanacaktır. iPhone’un 10. Yılı sebebiyle büyük bir sükse yaratmak isteyen Apple, iPhone 8 yüz tanıma özelliği ile tekrar zirveye çıkabilir. Bilindiği gibi sıradaki amiral gemisi iPhone modelinin Eylül’de tanıtılacağı mobil teknoloji haberleri alanında yayımlanmıştı. Ayrıca bu modelin özelliklerinin de aynı tarihte açıklanacağı duyuruldu. Tipik Apple fanları zaten telefona yüksek ilgi gösterecek ama yeni özellikler, Samsung veya LG gibi markaların kullanıcılarını da Apple tarafına çekebilir.

Yeni telefon için iPhone X veya iPhone 8 isimleri ağırlık kazanırken, yüz tanıma özelliği cihaza büyük bir artı katacaktır. Bunun yanı sıra lazer sensör, hızlı şarj özelliği de beklenenler arasında. Bilindiği gibi Apple, uzun süredir iPhone cihazlarda alüminyum ve cam kasalar kullanıyor fakat iPhone 8 ile bundan da vazgeçebilir. Ayrıca telefonda su geçirmez bir ekran, 3 GB RAM, 16 MP – 8 MP kamera olması bekleniyor.

Güncel mobil teknoloji haberleri için MTP’nin Facebook sayfasını beğenmeyi ihmal etmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir