iPhone kullanıcılarına bellek müjdesi

iPhone’larda ‘hafızada yer kalmadı’ sorunu tarih oluyor

iPhone’lara gelen güncellemeyi indirmek isteyen; ancak ‘yeriniz yok’ uyarısıyla karşılaşan kullanıcılara güzel haber Apple’dan geldi. Artık güncellemeyi iPhone’a veya iPad’e indirmek için boş alan yaratmak zorunda değilsiniz!

iPhone kullanıcılarının yıllardır kurtulamadığı sorunlardan biri iOS güncellemesi yapacakları sırada hafızada boş yer kalmaması ve mecburen uygulamaları tek tek kaldırıp silmek durumunda bırakmasıdır.

Ancak bu sorun çok yakında geride kalacak; zira Eylül ayında yayınlanması beklenen iOS 9 ile birlikte artık güncellemeyi yüklemek için uygulamaları kaldırıp güncellemeye yer açmamamız gerekmeyecek.

Örneğin iOS 9 güncellemesi için telefonunuzda yeteri kadar yer yok ve 2 GB’lık bir boş alanı açmanız gerekiyor. Peki bu durumda ne yapmanız gerekiyor? Hiçbir şey! Evet, iOS 9 ile birlikte iPhone ve iPad’ler güncellemeye öncelik verecek ve sizin uğraşmanıza gerek kalmadan uygulamalar tek tek kaldırılacak ve güncellemeye yer açılacak.

Güncelleme yapıldıktan sonra da kaldırılan uygulamalar tekrar yüklenecek. Yani sizi saatlerce uğraştıran işlemi artık iPhone kendi başına yapacak. Bir bakıma uygulamalar ‘geçici’ olarak silinecek ve güncelleme sonrası tekrar size sorulmaksızın telefona yüklenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir