iphone’da Zil Sesi Yapmak Zahmetli Bir İş!

iTunes 12 sürümü, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru dağıtılmıştı. Apple, yeni aldığı kararlarla kullanıcıları zor duruma sokarken, artık iTunes üzerinden müzikleri iphone’da zil sesi yapmak eskisi kadar kolay değil. Bundan böyle App Store mağazası çok daha ön planda ve müzikleri zil sesi yapmak için burayı kullanmak gerekiyor.

İphone’da Zil Sesi Yapmak

iPhone’da zil sesi yapmak için App Store kullanmak gerekirken, iTunes 12 ile birlikte bu program artık daha fazla zahmet gerektiriyor. Peki, müzikleri zil sesi yapmak için ne gerekiyor?

Mobil teknoloji haberleri gösteriyor ki, iPhone’da zil sesi yapmak artık daha zahmetli bir iş haline geldi. Eğer iPhone’a doğrudan müzik atmak istiyorsanız, CopyTrans adlı alternatif programı indirebilirsiniz. Programı çalıştırıp bilgisayara bağladıktan sonra iPhone’da zil sesi yapmak işlemi kolaylaşacak.

Zil sesi yapmak için CopyTrans’ta Manager bölümüne girin ve starta basarak uygulamayı başlayın. Ardından telefonunuzu uygulamada bulun ve sol üstteki melodilere girin. Bundan sonra tek yapmanız gereken ise 40 saniye uzunluğundaki melodileri sürükleyip atmak. En sonda da yenile – güncelle kısmını seçerek dosya aktarımını iPhone’a yapabilirsiniz. Ardından iPhone telefonunuzda ayarlardan zil sesi kısmına girin ve koyduğunuz melodiyi seçin.

Aynı zamanda eski yöntemlerle de iTunes 12’de iPhone zil sesini değiştirebilirsiniz. Bunun için önce zil sesi yapmak istediğiniz şarkıyı iTunes üzerinde bulun ve sağ tıklayarak bilgi ver kısmını seçin. Açılan pencerede seçenekler kısmına girin ve durdurma sürelerini ayarlayın. Burada şarkının 40 saniyelik bir kısmını seçmeniz gerekiyor. Ardından onu iPhone’a zil sesi şeklinde atıyorsunuz ve işlem tamamlanıyor. Fakat melodinin sadece 40 saniyesini alabiliyorsunuz.

Bu yöntemle yine iTunes yardımıyla iPhone zil sesi yapmak işlemini gerçekleştirebileceğiniz gibi, aynı zamanda CopyTrans gibi üçüncü parti uygulamalar da melodi sesini ayarlamakta yardımcı oluyor. Aynı zamanda Melofania gibi çeşitli aracı sitelerden de zil sesinizin 40 saniyelik kısmını ayarlayıp, iPhone telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Kısacası, artık iTunes 12 ile zil sesi yapmak eskisi kadar kolay olmasa da, hala mağazaya bağımlı kalmadan hoşunuza giden melodileri seçmeniz mümkün. İphone zil sesi ile ilgili anlayamadığınız herhangi bir yer olursa ya da yardıma ihtiyacınız olursa yorum bölümüne bırakabilirsiniz…

Mobil teknoloji haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir