Koalisyon Güçleri Sana’yı Bombaladı: 44 Ölü, 100 Yaralı

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, dün gece Yemen’in başkenti Sana’daki Husilere ait askeri birliğe hava saldırısı düzenledi.

Koalisyon Güçleri Sana’yı Bombaladı: 44 Ölü, 100 Yaralı

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, dün gece Yemen’in başkenti Sana’daki Husilere ait askeri birliğe hava saldırısı düzenledi. Bombalama sonucu 44 kişinin öldüğü, 100’den fazla kişinin ise yaralandığı açıklandı.

Yemen resmi haber ajansı Saba News’in verdiği habere göre, Suudi Arabistan önderliğindeki koalisyon güçlerinin, Sana’nın merkezinde bulunan Tahrir Meydanı’ndaki askeri birliğe gerçekleştirdiği hava saldırısı sonucu içlerinde kadın ve çocukların da bulunduğu 44 kişi öldü, 100’den fazla kişi ise yaralandı. Maddi hasarın da meydana geldiği hava saldırılarında, sivil yerleşim yerlerinin büyük oranda zarar gördüğü ifade edildi.

Öte yandan İsviçre’nin Cenevre kentinde yapılması planlanan barış görüşmelerinin 28 Mayıs’ta yapılacağı söylenmiş; ancak toplantıya iki gün kala müzakerelerin ertelendiği açıklanmıştı. Yemen Birleşmiş Milletler Temsilcisi İsmail Şeyh Ahmet ise görüşmelerin 14 Haziran’da yapılacağını duyurmuştu. Son yapılan açıklamalara göre Cenevre’de yapılması planlanan görüşmelere Husilerin de katılacağı ifade edildi.

Suudi Arabistan önderliğindeki koalisyon güçleri ise 2 ayı aşkın bir süredir Yemen’in çeşitli şehirlerindeki askeri bölgeleri ve Husi militanlarına ait noktaları bombalıyor. Marttan itibaren Yemen genelinde yaşanan şiddetli çatışmalarda en az 2000 kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Kaynak: CİHAN Haber Ajansı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ