Kocasinan’dan Mobilya Kent’e Çevre Düzenlemesi

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri’yi ulusal ve uluslararası alanda mobilya merkezi yapacak Mobilya Kent’in çevre düzenleme çalışmasına…

Kocasinan’dan Mobilya Kent’e Çevre Düzenlemesi

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri’yi ulusal ve uluslararası alanda mobilya merkezi yapacak Mobilya Kent’in çevre düzenleme çalışmasına başladıklarını söyledi.

Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, Mobilya Kent’in Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu, Kayserili esnaflarımızın örnek bir projesi olduğunu hatırlatarak, “Bin 100 işyerinden oluşan ve yaklaşık 7 bin 500 kişiye doğrudan istihdam sağlayacak Mobilya Kent; önemli bir istihdam merkezi olarak şehrimize çok büyük katkı sağlayacak” dedi.

Esnaf dostu Kocasinan Belediyesi olarak esnafın her zaman yanında ve destekçisi olmaya devam edeceklerini vurgulayan Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, “Esnaf hizmetleri Kocasinan Belediyesi’nin olmazsa olmazıdır. Esnafımızın daha iyi şartlarda çalışmasını, daha çok kazanmasını, imkanlarının iyileşmesini ve artmasını arzu ediyoruz. İstihdam haricinde de önemli ekonomik kazanımlar sağlayacak Mobilya Kent, Kayseri’ye; teknoloji, üretim ve pazarlama liderliği de getirecek. Biz de buna katkı sağlamak için aralıksız çalışıyoruz” diye konuştu.

Başkan Çolakbayrakdar sözlerini şöyle bitirdi, “Mobilya Kent’in çevre düzenlemesi için yaklaşık maliyeti 1,8 milyon lira olan ihaleyi 1,3 milyon liraya gerçekleştirip hemen çalışmalara başladık. Mobilya Kent’in çevre düzenlemesi için 80 bin metre kare renkli kilitli parke taşı, 47 bin metre renkli beton bordür döşemesi ve 1,2 kilometre beton yağmur oluğu döşeyeceğiz. Fen işleri Müdürlüğümüz çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. 150 gün içinde de İnşallah bu çalışmaları bitireceğiz. Mobilya Kent’in Kayseri’ye kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, esnafımıza bereketli bol kazanç getirmesini diliyorum.”

Kaynak: İHA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ