LG G5 ÇIKIŞ TARİHİ BELLİ OLDU!

Teknoloji devi LG, 21 Şubat tarihinde Barselona etkinliğinde tüm dünyaya tanıttığı sıra dışı akıllı telefonu LG G5’in çıkış tarihini belirledi. Teknoloji severler tarafından çok beğenilen ve bir o kadar da çok merak edilen LG G5 Türkiye’de ne zaman çıkacak?

LG G5 ÖZELLİKLERİ NELER? CİHAZ NASIL BİR TASARIMA SAHİP? 

Güney Koreli LG firması, G serisi ile yakaladığı başarıyı sürdürmek adına LG G5 modelini çıkartmaya hazırlanıyor. Yılın merakla beklenen modeli 21 Şubat tarihinde Barselona’da tanıtılmıştı. G ailesinin önceki modellerine göre tasarımı değiştirilen G5‘in kasası da metal olarak dizayn edildi. Peki, ailenin en yeni üyesi olan LG G5’in teknik özellikleri nelerdir?

LG G5 özellikleri ile tanıtımın ardından oldukça yoğun ilgi aldı. Yeni telefondaki ilginç detaylar şöyle sıralandı; 5.3 inç Quad HD ekran, 3 GB Ram, 8 çekirdekli Snapdragon 625 yınga seti ve 32 GB depolama alanı. Ayrıca LG G5 özellikleri arasında 8 MP arka kamera olması ve kavisli ekrana sahip olması da gözlerden kaçmıyor. Hızlı şarj olma özelliği için de cihazın arka kısmına parmak izi tarayıcı konulmuş durumda. Bu ilgi çekici cihaz Türkiye’de ne zaman çıkacak? 

LG G5 FİYATI VE ÇIKIŞ TARİHİNDEKİ SON GELİŞMELER! 

Gündemde yerine koruyan yılın telefonu LG G5 fiyatıyla da çok konuşuluyor. Bugüne kadar firma tarafından açıklanan net bir fiyat olmasa da, bazı haber kaynaklarına göre rakibi Galaxy S7 ve S7 Egde ile aynı fiyatla pazara sunulacağı öngörülüyordu. Perakende mağazalar her ne kadar LG G5 fiyatlarına listelerinde yer vermeseler de internet siteleri 2.799 TL olarak fiyatlandırıyordu.

LG G5

LG G5 fiyatları konusunda teknoloji kulislerinde netliğe kavuşulduğu belirtiliyor. Ayrıca LG G5 çıkış tarihi de belli oldu. 15 Mart 2016 tarihinde İstanbul etkinliğinde yerini alacak olan cihaz basın mensuplarına tanıtılacak. Yeni gelişmelere göre Güney Koreli firmanın yeni tasarımını ilk etapta satışa sunacağı ülkelerden biri de Türkiye olacak. Salı günü yapılacak olan tanıtım etkinliğinin ardından LG G5 çıkış tarihini merak eden kullanıcı adayları daha net bir bilgi elde edebilecek.

   MTP Editörü

BURCU SAĞLIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir