Manisa’da Yüzme, Okçuluk Ve Badminton Kurslarına Yoğun İlgi

Manisa’da Şehzadeler ilçe Kaymakamlığı ve Şehzadeler Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü koordinatörlüğünde düzenlenen yaz spor okulları…

Manisa’da Yüzme, Okçuluk Ve Badminton Kurslarına Yoğun İlgi

Manisa’da Şehzadeler ilçe Kaymakamlığı ve Şehzadeler Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü koordinatörlüğünde düzenlenen yaz spor okulları kapsamında yerinde eğitim programıyla yüzme, okçuluk ve badminton branşlarında yaklaşık 200 öğrenciye kurs veriliyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Şehzadeler Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ekrem Öztürk, “Kaymakamlığımızın öncülüğünde yaz spor okulları kapsamında yerinde eğitim uygulamasıyla yüzme, okçuluk ve badminton olmak üzere 3 branşta yaklaşık 200 öğrenciye kurs veriyoruz .Yüzme branşında yapılan çalışmalarda Selim şahlar, Karaağaçlı, Yeniköy, Ahmet Bedevi ve Kazımkarabekir mahallerindeki kız ve erkek yaklaşık 110 öğrenciyi ikametgahlarından alınarak CBÜ ve BESYO yüzme havuzuna getirilerek yüzme eğitimi veriyoruz. Öğrencilerimizin sadece taşımaları değil mayo ve boneleri de kaymakamlığımızca karşılanmaktadır” dedi.

Karaoğlanlı, Sancaklı Bozköy Mahallerinde yapılan çalışmalarda ise okçuluk ve badminton branşında kız ve erkek yaklaşık 50 öğrenciye eğitimler verdiklerini belirten Öztürk, “Çocuklarımızın yaz tatillerini verimli geçirmelerine yardımcı olmak amacıyla sportif etkinlikler düzenliyoruz. Çocuklarımızın spor aktivitelerin için de olmaları çok önemli Spor çocukların fiziksel, mental ve ruhsal gelişimini desteklediği gibi, kendilerine özgüvenlerini, yeni arkadaş kazanmalarını sağlayan çok iyi bir araçtır.” diye konuştu.

Kaynak: İHA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ