Mobil Haber : Balıkesir’e Yeni Hizmet

Mobil Hastane Teknolojinin gelişmesiyle diğer alanlarda olduğu gibi sağlık alanında da hizmetler hız kazanıyor. Bu hizmetler hastalara uygulanan tanı ve tedavi yöntemlerini geliştirdiği gibi, sağlık hizmetlerinden yararlanmayı bekleyen hastalara da ulaşımı kolaylaştırıyor. Bu tür hizmetlerden biri olan mobil hastane hizmetidir. Söz konusu hizmet, sağlık alanında kullanılmaya başlanan mobil yani hareketli hizmetler olarak mobil haber kategorisinde karşımıza çıkıyor.

Mobil Haber ‘den Mobil Hastane

Son dakika mobil haberler sitemizde ayrıntılı bir şekilde yer verdiğimiz sağlık haberlerine bir yenisi daha eklendi. Balıkesir ilinde uzun süredir devam eden çalışmalar sonucunda mobil hastane hizmeti, halkın kullanımına sunuldu. Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un talimatlarıyla hazırlanmaya başlayan bu hizmet, Balıkesir Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne tahsis edilmiş bulunuyor.

İnternet mobil haber sektöründe Belediye Başkanı’nın konuşmalarına yer veriliyor. Başkan, erken teşhisin hayat kurtardığını ve bu yüzden mobil hizmetin Balıkesir için önemli bir adım olduğunu söylüyor. Mobil hastane hizmetini Balıkesir ile buluşturan Ahmet Edip Uğur, sistemin başarılı bir şekilde ilerlediğini belirtiyor.

Sağlık hizmetlerinde çığır açan proje son dakika mobil haberler gündeminde yer aldı. Bu proje sayesinde, ilçe ilçe gezen mobil hastane halka çeşitli testler uyguluyor ve gerekli müdahaleleri yerinde yapabiliyor. İlçelerde tüm mahalleler, evler ve okullar taranılmakta ve istatistikler çıkarılmakta. Halka ulaştırılan tüm bu hizmetler için gerekli malzeme ve röntgen cihazı gibi birçok teknolojik alet mobil hastanenin içinde yer alıyor. Bu sayede gerekli tüm hizmetlere sahip olan hastane, mobil dijital hastane görevi görüyor.

Mobil Hastanenin Detayları

İnternet haber mobil hastaneyi konuşmaya devam ediyor. Hastanenin ayrıntıları sağlık alanı için bir hayli mobil haberönemli. Kasasının uzunluğu yaklaşık 14 metre olan mobil araçtaki hizmetler o kadar ileri boyutta ki, çeşitli kanser türlerinin ortaya çıkmasını sağlayan kanser testleri kolaylıkla yapılabiliyor. Bu sayede meme kanseri, vajinal kanser gibi hastalıkları da erken teşhis ederek, hastalıklar ilerlemeden gerekli müdahalelerde bulunmak amaçlanıyor. Bu hizmet ile Balıkesir’in sahip olduğu 1130 mahalleye ve bu mahallelerde yaşayan insanlara; daha önce ulaşamadıkları kadar kolay bir sağlık hizmeti sunmak amaçlanıyor.

Son dakika mobil haber sektöründe adını sıkça duyduğumuz Balıkesir Halk Sağlığı Müdürü Hakkı Özçoban da, bu hizmetlerin halka ulaşmasını sağlayan Ahmet Edip Uğur’a minnettar olduğunu belirtiyor. Hakkı Özçoban halkın sağlığını ön planda tutarak, daha önce birçok hizmete imza atmış bulunuyor.

Araştırma ekiplerinin halkla yaptığı röportajlarda da vatandaşlar ilçelerine ve mahallelerine getirilecek mobil hastane hizmetini mutlulukla takip ettiklerini belirtiyorlar. Takipçilerimizi sürekli bilgilendirmeye çalıştığımız konu ile ilgili ileride gelecek son dakika mobil haberlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir