Mobil Sitelerde En Çok Yapılan SEO Hataları

Google tarafından yenilenerek güncelleştirilen bilgiler sebebi ile değişen içerikler sebebi ile SEO danışmaları kimi zaman zorluklar ile karşılaşırlar. Bu zorlukların aşılması durumunda da hem hızlılık hem de içeriğin doğru analiz edilmesi yatıyor.

SEO Hataları

Hatalı yönlendirmeler ise SEO danışmanlarının en büyük sorunlarından birisidir. Mobil ve masaüstü uyumunun en ideal formda oluşturulması gerekir.

Mobil siteler için oluşturulan 404 hata uyarıları ise bir diğer problemler arasındadır. Mobil siteler de 404 sayfasının olmaması hem Google içeriği için olumsuz bir durum hem de ziyaret edecek olanlar içinde kötü bir deneyim yaşatır.

Reklam ya da uygulamalara mecburi olarak tıklanma durumu ise ziyaretçilerin görmek istedikleri sayfanın görseline ulaşamamalarına sebep olarak ziyaret edenlerin çıkışı ile sonuçlanabilen bir durumdur. Bunun önüne geçilecek şekilde uygulama yapılması gerekir.

Ziyaretçiler sayfaya girişte ve sayfalar arasında gezinirken hızlı olunmasını isterler. Sayfanın yavaş yüklenmesi ya da siteye girişin yavaş olması gezintinin sonlanmasına sebep olur. Bu yüzden site açılışının ve sayfalarının hızının yüksek olması yönünde çalışma yapılması gerekir.

Mobil sitelerinde oynatılmayan içerikler de karşılaşılan kaydedip masaüstü seyredin yönlendirmeleri de kullanıcıları olumsuz etkileyen detaylardan olup bu içeriklerin mobilde de oynatılabilir olması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir