New iphone 7 Fotoğraflarında İlk Dikkat Çeken!

New iphone 7 olarak şimdiden teknoloji dünyasına nam salan Apple’ın yeni ürünüyle ilgili tartışmalar devam ediyor. Özellikle yeni iphone 7 ‘de kulaklık girişinin olmayacağı iddiası, teknoloji kulislerinde en çok tartışılan konuların başında geliyor. Nitekim 9to5Mac aracılığı ile Çinli Weibo yayını tarafından paylaşılan, new iphone 7 ile birlikte geleceği söz konusu olan kulaklık fotoğrafları bu iddiayı doğruluyor. Apple’ın geleneği bozduğunu kanıtlar nitelikteki fotoğraflar teknoloji haberlerine düştü.

New iphone 7 ‘de Kulaklık Girişi Olmayacağı Doğrulandı

iphone 7 ‘in kulaklıklarına ait olduğu söylenen ilk fotoğrafların teknoloji haberlerine sızmasıyla birlikte, kulaklık girişi olmayacağı iddiası doğrulandı. yeni iphone 7Weibo’nun paylaştığı görüntülerde tipik 3,5 mm’lik bağlantı yerine kulaklıkların Lightning port girişine sahip olduğu, yeni iphone 7’de ilk dikkat çeken detay.

iphone 7 ile ilgili sızan ilk görüntüler, new iphone alıcılarının Apple’ın Lightning kablosu veya Bluetooth ile kulaklık alternatif türleri aramak zorunda kalacağı anlamına geliyor. Görsellerin gerçek olduğunu düşünürsek, tasarım açısından new iphone 7 kulaklıklarının tipik kulaklıklardan ciddi bir farkı olmadığı ortada. Üretici firma Apple, kulaklık bölümlerinde ve kontrol kumandasında ciddi bir değişikliğe gitmemiş. Fakat teknoloji kulislerinin yeni dedikodusu, Apple’ın yeni iphone 7 cihazında kulaklıkların daha dayanıklı olmaları için plastik kaplama kullanacağı yönünde.

 

İphone 7 İle İlgili Görüntüler Güvenilir Mi?

Yeni iphone 7 ile ilgili bugüne kadar gelen haberler, itirazlara rağmen Apple’ın kulaklık girişini yok edeceği yönündeydi. new iphone 7Her ne kadar teknoloji haberlerine sızan fotoğraflar bu iddayı kanıtlar nitelikte olsa da tam anlamıyla doğrulamıyor. Çünkü new iphone 7 ‘de kulaklık girişi yok diyebilmek için üretici firma Apple’ın kendi lansmanını beklemek gerekiyor.

Çinli sosyal medya sızıntılardan her zaman şüphe edilmesi gerekiyor. Kulaklığa ilişkin sızıntıyı da Çinli Weibo yayını paylaştığı için şüpheli bir bilgi diyebiliriz. Sonuçta Çin sanayisinde sunulan iphone ürünlerinin, gerçek Apple ürünleri mi yoksa sahte ürünler mi olduğunu anlamak devasa zorlukta. Bu nedenle sızıntılarına ne kadar güvenilebilir ki?

Peki, iphone 7 ne zaman tanıtılacak?

 

İphone 7 Çıkış Tarihi 2016 Belli Mi?

Apple’ın yeni amiral gemisi iphone 7 çıkış tarihi 2016 Eylül diye düşünülüyor. İlgili ay içerisinde new iphone 7 ve iphone 7 Plus cihazlarının bir basın toplantısı ile ilan edileceği teknoloji kulislerinde konuşuluyor.

En güncel İphone 7 haberlerini anında sosyal medya hesaplarımız üzerinden duyurmaktayız. New iphone ile ilgili haberleri kaçırmamak için bizi takip edin

MTP Editörü 

BURCU SAĞLIK 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir