Oppo 3 Kez Katlanabilir Telefon mu Geliyor?

Oppo, şuanda sadece bir konsept tarım olan yeni bir katlanabilir ekrana sahip olan telefonun görüntülerini paylaştı. 3 kez katlanabilinen bu telefon, her farklı ekran boyutundayken farklı işlevsellik sunmak için tasarlanmış. Telefon farklı katlanma şekilleri sayesinde toplamda 7 farklı kullanım sağlayabiliyor. İşte, Oppo katlanabilir telefon görüntüleri ve özellikleri…

Oppo Katlanabilir Telefon 7 Farklı Duruşa Sahip

OPPO’nun yeni tasarımı olan Slide Phone, sahip olduğu birden fazla menteşeler sayesinde tam 7 farklı duruş pozisyonuna geçebiliyor. Bu pozisyonların hepsi kullanışlı olmamakla birlikte kullanıcılar için farklı deneyimler sağlayacağı aşikar. Daha önce başka firmaların da bu modele çok benzemese de farklı konsept içerikleri olmuştu ama bir çoğu tozlu raflarda kalmaya itildi. OPPO katlanabilir telefon tasarımını kullanıcılara sunulabileceği gibi, konsept tasarımın diğer firmaların yapığı tasarımlar gibi tozlu raflara kaldırılma ihtimali hala mevcut.

Çinli şirket Oppo’nun yeni paylaştığı telefonu alışılmışın dışında olan tasarımı sayesinde kullanıcılarda kafa karışıklığı oluşturacak gibi duruyor. Zira telefon üç kez katlanıyor. Her katlama sonrasında size farklı bir tecrübe işlevsellik sunan telefon tam katlanınca bir kredi kartı büyüklüğünde olurken açıldığında ise devasa ekranlı bir telefon olarak gözümüze çarpıyor. Oppo’nun bu hamlesi cebinde büyük telefon taşımayı sevmeyenleri hedefliyor olabilir.

Japonya merkezli bir tasarım şirketi olan Nendo ile anlaşan OPPO birlikte oluşturduğu bu tasarım iç farklı boyut ve kullanımda ekranla farklı bir işlevsellik sunuyor. Bu ekranlardan en büyük boyutta olanında kullanıcılar birden fazla uygulamaları aynı anda görüntüleyebilir ya da istedikleri oyunları oynayabiliyorlar.

Orta boyuttaki ikinci ekran kullanım pozisyonundaysa telefonun kamerasını kullanırken daha kolay bir işlem sunuyor. En küçük ekrana geldiğimiz de ise birçoğumuzun aşina olduğu akıllı saatlerin işlevsel birkaç özelliği olan saat, mesajlar ve diğer bildirimlerin görüntülendiği bir ekran olarak size hizmet veriyor. Oppo katlanabilir telefon tasarımını ne zaman piyasaya süreceğini henüz açıklamadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir