Parmak Bebeğini İki Ay Sonra Kucağına Aldı

DENİZLİ’de özel bir hastanede 2 ay önce 900 gram ağırlığında 27 haftalık olarak dünyaya gelen ve doğumdan sonra 750 grama düşen Ayaz bebek, yaşama tutundu. Doğumdan sonra yüksek tansiyon nedeniyle tüm vücudunda kan pıhtılaşması oluştuğu için 15 gün yoğun bakımda kalan anne Rabia Demir, oğlunu kucağına almanın mutluluğunu yaşadı.

Muğla’nın Köyceğiz İlçesi’nde oturan Rabia Demir, doktorların tavsiyesi üzerine iki ay önce Denizli Tekden Hastanesi’ne başvurdu ve hamileliğinin 27’nci haftasında doğum yaptı. Demir ailesi 900 gram olarak doğan erkek bebeğe Ayaz adını verdi. Doğumdan sonra anne Rabia Demir’in yüksek tansiyona bağlı olarak tüm vücudunda kan pıhtılaşması oluştu. İzmir’e sevkedilen anne Demir, 15 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra sağlığına kavuştu. Doğumdan sonra yenidoğan yoğun bakıma alınan Ayaz bebek ise 750 grama kadar düştü. Hastanede iki ay süren tedavi sürecinin ardından Ayaz bebek iyileşmeye başladı. Ayaz bebek ve annesi yapılan son kontrollerin ardından taburcu edildi.

Özel hastanenin Eğitim Direktörü Doç. Dr. Osman Öztekin, Ayaz bebeğin prematüre olduğu için zorlu süreçlerden geçtiğini, yaklaşık iki ay süren takip sonucu sağlıklı şekilde taburcu edildiğini söyledi.

Bebeklerini iki ay sonra sağlıklı olarak kucaklarına alan Rabia ve Özkan Demir çifti, hastane yönetimine teşekkür etti. Riskli bir hamilelik dönemi geçirdiğini söyleyen anne Rabia Demir, “Hamileliğim riskliydi ve süreci takip eden Köyceğiz’deki doktorum Denizli’ye gitmem gerektiğini söyledi. Bebeğimi ne olursa olsun bir kez görmek ve kucağıma almak için mesafelere aldırmadım ve hastanede doğumum gerçekleşti. Doğumdan hemen sonra ben de yavrum da yoğun bakıma alınmışız. Kendime geldiğimde yaşadığım en büyük mutluluk ise doktorların ve personelin bebeğimizin fotoğrafını bizimle paylaşması oldu. Ona sağlıklı bir şekilde kavuştuğum için tüm doktorlara ve hastane personeline çok teşekkür ediyorum” dedi.

FOTOĞRAFLI

Kaynak: Doğan Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir