Patlayan Telefon Galaxy Note 7 Ne Kadar Toplandı?

Patlayan telefon Galaxy Note 7 için geri alım programı hızlı bir şekilde devam ediyor. Mobil teknoloji haberleri alanında sunduğumuz bu haberde Samsung’un piyasadaki telefonlarının ne kadarı geri toplandı diye araştırdık. Bakın, büyük beğeni toplayan fakat patladığı için geri toplanan Galaxy Note 7 sayısı ne?

Patlayan Telefon Galaxy Note 7 Ne Kadar Toplandı?

Galaxy Note 7, ilk çıktığında mobil kullanıcıların büyük beğenisi toplamıştı. Ancak pilinin alev aldığı anlaşılınca, Güney Koreli elektronik devi Eylül ayında piyasadaki telefonları geri almaya başlayacağını duyurmuştu. Bu duyurunun ardından Samsung’un patlayan telefonu için geri alım programı düzenlenerek cihaz piyasadan toplanmaya başlandı. Hala bazı kullanıcıların elinde görülen Galaxy Note 7 için geri alım programı hızla devam ediyor…

Güney Koreli elektronik devi Aralık ayında cihazı yeni bir yazılım güncellemesiyle kullanılmaz duruma getirileceğini açıkladı. Bu açıklamanın ardından piyasadan toplanan Galaxy Note 7’nin oranı %85’e çıktı. Ancak hala kullanıcıların yüzde 15’i, patlama riskine karşın telefonu kullanmaya devam etti.

                                                %4 Buraya Gelecek!                                            

patlayan telefon galaxy note 7Firmanın bugünkü yaptığı açıklamaya göre piyasadaki telefonların yüzde 96’sı geri toplandı. Geride kalan yüzde 4’lük kesimin cihazı neden teslim etmediği ise merak konusu. Uzmanların öngörülerine göre geride kalan %4 Galaxy Note 7 kullanıcısı, güncellemeleri engelleyerek telefonu kullanmaya devam ettiği yönünde. Ancak yüzde geride kalan telefonlar gelmeden programın sona ermeyeceği bildirildi!

Mobil teknoloji haberlerini takip etmeye devam edin. CES 2017 sırasında Samsung, telefonların patlama sebebini tespit ettiklerini ve sorunu çok yakında açıklayacaklarını belirtmişti. Yakında Note 7’yi patlatan gerçek nedeni hep birlikte öğreneceğiz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir