Paypal Nedir | Paypal Hesabı Açma

Paypal nedir kısaca açıklamak gerekirse yurtiçi ve yurtdışı para transferlerinizi kolaylaştıran bir internet bankacılığıdır. Günümüzde milyara yakın kişi, dünya genelinde Paypal hesabı kullanmakta ve para transferlerini bu aşama altından sağlamaktadır. Paypal ne demek konusunu biraz daha açalım…

Paypal Nedir?

Türkiye’de geçtiğimiz ay itibariyle yasaklanan Paypal, artık yurtdışında aktif olarak transfer hedeflerini sürdürmektedir. Kredi kartı kullanarak veya kullanmadan Paypal hesabı üzerinden alışverişler yapılmaktadır. Yurtdışında e-ticaret mantığıyla çalışan tüm siteler, havale ve ödemeler için Paypal’ı tercih etmektedir. Güvenilir bir alan olmasının yanı sıra, paypal hesabı kitlelere bir kurum veya bireysel olarak hesap açabilme olanakları vermektedir.

Paypal nedir diye soranlar için bu durumun günümüz standartlarında önemli bir ağ olduğunu söylemek ve çevrimiçi ödeme sistemi olduğundan bahsetmek gerekiyor. Şöyle ki, eğer Paypal hesabınızda para yoksa hesabınızı onaylayabilecek, daha sonrasında ise kredi kartı eklemeleri yaparak hesabınızdan kolaylıkla alışveriş yapabileceksiniz. Eğer bakiye yok ve kredi kartı kullanmıyorsanız, bu durumda çeşitli forumlarda “Paypal ödemesi” adı altında hizmet sunan kişilerle iletişime geçebilirsiniz. Bu kişiler Paypal parası bozan ve Paypal hesaplarına TL karşılığı ödeme verebilen kişilerdir. Yurtdışı alışverişlerinizi kolaylaştırmak ve Paypal üzerinden daha cazip fiyatları değerlendirmek istiyorsanız siz de bu yöntemleri denemekten geri kalmayın.

Paypal Hesabı Açma

1998 yılından bu yana aktifliğini sürdüren Paypal, her gün ortalama 2 milyon dolar civarı bir paranın transfer edildiği alan olarak görülmektedir. Güvenilir bir altyapı olmasının yanı sıra, Paypal ne paypal nedirdemek diye soranlar için, sadece “e-posta adresini yazarak ödeme gönderme” sistemi olduğunu söyleyebiliriz. Paypal’ın avantajları kadar, dezavantajları olduğunu da bilmelisiniz. Örneğin devamlı para transferi yapan birisiniz diyelim. Henüz paypal hesabınız aktif değilse, Paypal yetkilileri sizin hesabınızı kilitlemek durumunda kalacaktır. Bu sebeple mutlaka bir kredi kartı veya ATM kartı ekleyerek Paypal hesabınızı aktif ve kullanışlı duruma dönüştürmelisiniz.

Paypal, kurumsal bir ağ yapısı olmasından dolayı müşterilerinin bireysel transferlerine limit koymuyor. Kurumsal yapılan ve sürekli alternatif hesaplara aktarım yapılmasından dolayı bir “ticari kimlik” talebinde bulunuyor. Bu sebeple kullanımı mutlaka kontrol altında tutarak gerçekleştirmek önemlidir. Paypal ne demek konusunda takıldığınız yerleri yoruma bırakabilirsiniz…

Mobil Teknoloji Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir