Periscope Nedir? Periscope Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Twitter’ın açıklamasına göre son zamanların popüler uygulaması Periscope kullanıcı sayısıyla rekora koşuyor. Periscope nedirPeriscope canlı yayın nasıl yapılır, Periscope apk nasıl kullanılır? İşte merak ettiğiniz her şey mobilteknoport.com’da…

PERİSCOPE NEDİR? PERİSCOPE APK NASIL KULLANILIR? 

Periscope apk, Twitter üzerinden kullanıcıların canlı yayın yapmasına imkan tanıyan video yayın uygulamasıdır. Alanında lider olan isteyen bu uygulama Twitter tarafından satın aldıktan sonra kullanıcı sayısını arttırarak yaklaşık 10 milyona ulaştırdı.

Periscope android veya ios işlemcili cihazlarda çalışmaktadır. Twitter hesabınızla uygulamaya giriş yapabilir, yayınları bilgisayarınızdan izleyebilirsiniz. Ancak oluşturduğunuz yayını sadece mobil cihazlardan yapabiliyorsunuz. Periscope android cihazlarda, başka uygulamalara da giriş yapılabilmesi için arka plana alma imkanı tanıyor.

periscope canlı yayın

Periscope Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Ücretsiz bir uygulama olan Periscope canlı yayın oldukça eğlenceli ve basit bir işlemdir. İlk olarak Periscope android indirme işlemlerini tamamlıyorsunuz. Ardından uygulamada bir hesap oluşturarak Sign in with Twitter kısmına tıklıyorsunuz. Periscope android indir sürümünü Play üzerinden bulamıyoruz, fakat App store üzerinden uygulamayı indirmek mümkün.

Periscope canlı yayın için giriş yaptıktan sonra uygulamanın alt kısmındaki kamera simgesine tıklamanız yeterlidir. Açılan ekranda videonuza isim verebilir, canlı yayınınızın gizli olup olmayacağını seçebilirsiniz. Periscope canlı yayını başlatmak için de Start Broadcast’e tıklamanız gerekmektedir.

Periscope apk‘nin yakın zamanda getirdiği harita özelliği ve Türkçe dil özelliği de kullanıcı sayısının artmasını sağladı. Üyeler artık Periscope apk üzerinden konum bilgisi paylaşanları harita üzerinden görebiliyor. Böylelikle kendi yakınlarında Periscope canlı yayın yapanları anında bulabiliyorlar. Periscope nedirPeriscope android cihazlarda nasıl kullanılır ve Periscope canlı yayın nasıl yapılır konularında sormak istedikleriniz varsa yorum bırakabilirsiniz. mobilteknoport.com anasayfası için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir