Pokemon Go Oyununa Ne Oldu?

2016 yılı itibariyle piyasaya sürülen Pokemon Go oyunu çok kısa süre içerisinde milyara yakın oyuncu kitlesiyle buluşmuştu. Popüler oyun türü, sizlere sokakta pokemon go avlama şansları veriyordu. 2000’li yılların başında kitleleri kasıp kavuran ve dönemin en iyi çizgi filmlerinden olan Pokemon Go, 2016 yılı dahilinde teknolojinin en iyi şekilde kullanılıp, bir oyun stüdyosu haline dönüşmesine olanak tanıdı.

Mobilteknoport.com’dan Oyun Haberleri | Pokemon Go Oyunu

Apple Watch üzerinden aktif edilmesi planlanan Pokemon Go, giyilebilir cihazlara ekleyecekleri bu oyun türleriyle beraber daha fazla oyuncuya ulaşmak ve aynı zamanda ürünün markasını kitlelere yaymak amacıyla ortak çalışmalar yürütmekteydi. Fakat henüz oyunun ortaya çıkmamış olması, kişilerin çeşitli iddiaları ortaya atmasına neden oldu. Bunlardan bir tanesi de, Apple Watch’a gereken önemin verilmediği iddiasıydı!

Niantic Labs yetkilileri oyun haberleri kategorisine bomba gibi düşen bir açıklama yaptı. Yetkililer, bir giyilebilir teknoloji cihazının üzerinde Pokemon Go oyununun kullanılamayacağını söyledi. Nianc sözcüsü, bir e-posta mesajı aracılığıyla TechRadar’a, “Niantic şu süre zarfında herhangi bir giyilebilir cihaz için çalışmamakta! Apple Watch üzerinde Pokemon Go için haberleri yakında sunacağız” mesajını yayınladı. Niantic, önümüzde ki ay itibariyle kendi akıllı kol bandını tanıtacak ve bu sebeple tamamen ilginin bu noktaya kaydığı söyleniyor. Apple Watch için Pokemon Go ikinci plana düşmüş oldu. Sosyal ağlar üzerinden mesajlar yayınlayan Niantic, kullanıcıların sorularına ise “pek yakında” demekten başka bir cevap vermiyor.

Pokemon Google Play Üzerinden Oynama!

Pokemon Google Play üzerinden indirilebilir bir oyun türü olarak bilinmektedir. Bu sebeple pek çok kişi tarafından tercih edilen ve APK sürümüyle beraber de oynanabilen oyun türü, yeni girişimcilerin farklı dokunuşlarıyla beraber düzeltmeye uğradı. Böylelikle yeni seri olan Pokemon Go oyunu, sizlere aktif olarak hala bir oyun anlayışını doğrudan sunmaktadır.

Apple’nin bu oyun için henüz herhangi bir çalışma yapmadığı söylenirken, Android kullanıcıları rahatlıkla oyunu oynayabiliyor. Siz de Pokemon go oynamak istiyorsanız ve bu oyunu henüz denemediyseniz, Android cihazlarınız üzerinden Google Play’e girerek diğer girişimcilerin tasarladığı oyunları indirebilirsiniz. Veya yurtiçi – yurtdışı siteler üzerinden yayınlanan gerçek APK sürümünden faydalanabilirsiniz.

Oyun haberleri kategorisinde yayınlanan hiçbir haberi kaçırmak istemiyorsanız, Mobilteknoport.com Facebook sayfasını takipte kalın…

Mobil Teknoloji Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir