Posta Çeki Hesabıyla Ödeme Yapma

İnternetten alışveriş yapan kişilerin korkulu rüyası; kart bilgilerinin kopyalanmasıdır. Bu nedenle kredi kartı ya da banka kartı yerine alternatif bir çözüm yolu aramaktadırlar. İşte bu noktada devreye banka hesapları giriyor! Hangi bankada hesabınız varsa o hesap üzerinden satın aldığınız ürünün ya da hizmetin ücretini göndererek, kart bilgilerinizi vermeden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Para transferi için EFT ya da havale yolunu tercih edebilirsiniz.

posta çeki hesabıyla ödeme yapma

Posta Çeki Hesabıyla Bağışta Yapabilirsiniz!

Birçok yardım kuruluşu da, posta çeki hesabı üzerinden gönderileri kabul etmektedir. Örneğin Kızılay, Türkiye sınırında yaşanan üzücü olaylardan kaynaklı göç etmek zorunda kalan insanların birçok ihtiyacı olduğunu duyurdu. Özellikle acil ihtiyaçları olan kişiler için yardım kampanyası başlattı. Kampanyaya mesaj göndererek (mesaja HİLAL yazıp 2868’e göndermek yeterli), bankalardan Kızılay hesabına para göndererek, çağrı merkezini arayarak (168) ya da Kızılay’ın posta çeki hesabına postanelerden para yatırarak destek olabilirsiniz!

PTT nezdinde hesap açtıranlar çeşitli ödemeleri için de, interaktif posta çeki hesabı seçeneğini kullanabilirler. Online sisteme giriş yaparak su, elektrik, GSM ve doğalgaz gibi tüm faturalarınızı, hesabınız aracılığıyla anında ödeyebilirsiniz. Her yıl kurban organizasyonları kapsamında da bağış toplanmaktadır. Vatandaşlarımız kurban kesimi için bağışta bulunmak istediklerinde Vakıflara gidebilir, posta çeki hesabıyla, telefonla veya hesap numaralarıyla bağışta bulunabilirler.

internet alışverişi

PTT posta çeki online alışverişlerde kart kullanımı yerine oldukça iyi bir alternatif. Birçok kamu kurumu da çek hesabını aktif olarak kullanmaktadır. Üstelik bazı bankalarda olduğu gibi hesap işletim adı altında herhangi bir ücretinde alınmadığı nadir hesaplardan biridir. PTT’nin hesap sözleşmesinde gerekli bilgiler daha detaylı bir şekilde yer almaktadır. Ancak kısada bahsetmek gerekirse hesap açılışında, kendi hesabınıza 5 lira para yatırılması talep ediliyor. Onun haricinde 3 aylık, 6 aylık veya yıllık hesap işletim aidatı tarzında bir ücret istenmiyor, hesabınızdan da herhangi bir kesinti olmuyor.

Kurum kargo alanında en çok tercih edilenlerden biriyken, bankacılık sektörüne de giriş yapmasının ardından müşteri portföyünü oldukça genişletti. Bankacılık sektöründeki diğer hizmet ve ürünleri hakkında bilgi almak isterseniz müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren PTT müşteri danışmanları, sorularınızı en doğru şekilde yanıtlayacaklardır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir