Samsung Akıllı Telefon Sektöründe Lider Oldu

Samsung ve Apple arasındaki rekabette son durum Güney Kore merkezli şirketi güldürdü. Son raundun en ilginç olayı ise iphone 6s serisini üreten Apple’ın kendi ülkesinde yenilmiş olması! Çünkü Galaxy S7 ve S7 Edge satış performansı, kendi ülkesinde iphone 6S serisini geçti. Mobil cihaz sektöründeki gelişmeleri heyecanla takip ediyoruz.

Samsung İphone 6S’ten Daha Fazla Galaxy S7 Sattı!

Akıllı telefon sektöründeki SamsungApple mücadelesi tüm hızıyla devam ediyor. Apple’ın Eylül ayı içerisinde tanıtılması beklenen iphone 7 cihazından önce satışları en düşük seviyeye geriledi. Durumun ciddiyeti Apple’ın kendi ülkesinde Samsung’a geçilmesi ile ortaya çıktı.

Güney Koreli firmanın amiral gemileri Galaxy S7 ve Samsung Galaxy S7 Edge, iphone 6s serisini geride bıraktı. Peki, bunun sebebi nedir?

Apple iphone 6s Neden Geride kaldı?

Samsung‘un Birleşik Devletler pazarına verdiği önem ortada. Ayrıca ülkede de Güney Koreli şirketin cihazlarına karşı büyük ilgi var. Son sonuçların firmayı sevindirmesindeki sebeplerden biri budur.

Galaxy S7 satışlarının artmasındaki en büyük etken ise Apple firmasının yeni iphone modelini duyurmasına az bir zaman kalmış olmasıdır. İphone almayı düşünen mobil kullanıcılar, yeni modelin çıkmasını beklediği için mevcut iphone 6s satışları olumsuz etkilendi. Önümüzdeki dönem yeni ürünün tanıtılmasıyla beraber sonuçlar tamamen değişebilir.

Galaxy S7 Ve Samsung Galaxy S7 Edge Satış Rakamları

Kantar şirketinin verilerine göre Güney Koreli firmanın amiral gemileri Galaxy S7 ve Samsung Galaxy S7 Edge, samsung S7 EdgeApple‘ın iPhone 6s ve 6s Plus cihazlarını geride bıraktı. Paylaşılan rakamlar Mart-Nisan-Mayıs aylarını kapsayan 3 aylık döneme aittir. Bu bilgilere göre söz konusu dönemde, ABD’de akıllı telefon sektöründeki cihazların yüzde 16’sını Galaxy S7 ve Samsung Galaxy S7 Edge ‘in oluşturduğu görülüyor.

iphone 6s serisi ise yüzde 14.6 oranında kaldı. Telefon pazarının tamamına bakıldığında da Samsung şirketinin liderliği dikkat çekici. Güney Koreli şirket pazarın yüzde 37’lik payı ile lider olurken, yüzde 29 ile onu Apple takip ediyor. Mobil dünyadaki diğer gelişmelere göz atmak ve yeni çıkan ürünleri incelemek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir