Samsung Galaxy A7 İnceleme

Teknoloji devi Samsung, akıllı telefon pazarındaki payını arttırmaya devam ediyor. Dünyanın en fazla akıllı telefon satan firmaları arasında yer alan Samsung, yeni modellerini sunmaya devam ediyor. Mobil teknoloji haberleri incelendiğinde yeni çıkan telefonlar 2017 konusu son derece popüler olmakla beraber özellikle Galaxy A serisindeki gelişmeyle dikkat çeken Samsung, yeni modeliyle de büyük beğeni topluyor. Haberimiz içerisinde modelin meraklıları için Samsung Galaxy A7 özelliklerini derledik. Güncel mobil teknoloji haberleri için MTP’yi sosyal ağlar üzerinden de takip edebilirsiniz…

Samsung Galaxy A7 (2017) Özellikleri

Samsung’un yeni modelleri arasında yer alan Samsung Galaxy A7 özellikleri incelendiğinde cihazın 5.7 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olduğunu görmekteyiz. Super AMOLED panel kullanılan bu ekran 1920 x 1080 piksel ekran çözünürlüğü sunmaktadır. Özellikle ekran boyutuyla dikkat çeken cihaz, canlı renkleriyle de beğeni toplamaktadır.

Yeni çıkan telefonlar 2017 konusu incelendiğinde karşımıza çıkan Samsung Galaxy A7’de 1.9 GHz frekans hızına sahip olan sekiz çekirdekli Exynos 1880 kullanılmaktadır. Bu işlemciye Mali-T830 grafik birimi eşlik etmektedir. Cihazda 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza bulunmaktadır. Ayrıca, 256 GB’a kadar arttırılabilen microSD kart desteği yer almaktadır.

Samsung Galaxy A7 özellikleri incelendiğinde 16 megapiksel çözünürlüklü, f/1.9 diyafram açıklığına sahip olan arka kamera ve 16 megapiksel çözünürlüğe sahip f/1.9 diyafram açıklığına sahip ön kamera kullanılmıştır. Bu durum da özellikle selfie tutkunlarının cihazı oldukça sevmesini sağlamıştır. Mobil teknoloji haberleri konusunda ön plana çıkan cihazın 3600 mAh kapasiteli bataryaya sahip olduğu görülmektedir. Suya ve tozlanmaya karşı dayanıklı olarak üretilen cihaz, son derece şık bir tasarıma sahiptir. Ayrıca USB Type-C ve NFC gibi bağlantı seçenekleri bulunmaktadır.

Samsung Galaxy A7 Fiyatı

Günümüzde mobil teknoloji haberleri denildiğinde cihazların fiyatları konusu en fazla dikkat çeken husustur. Gelişmiş özellikleriyle dikkat çeken ve Galaxy A serisinin amiral gemi modeli olması beklenen cihazın ülkemizde 2100 TL civarında bir fiyatla satıldığı görülmektedir.

Akıllı telefona ihtiyacı olan kişiler yeni çıkan telefonlar 2017 konusunu dikkatli bir şekilde takip etmektedir. Bu noktada Samsung Galaxy A7 özellikleri karşımıza oldukça gelişmiş bir cihaz çıkarmaktadır. Dayanıklı ve teknolojik cihaz arayanlar bu cihazı alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir