Samsung Galaxy Note 7 Onaylandı

Samsung Galaxy Note 7 ile ilgili beklediğimiz bir karara imza attı. Hatırlarsanız Samsung geçtiğimiz günlerde ”Note 7 mi yoksa Note 6 mı olacak” tartışmasıyla teknoloji haberleri gündeminden hiç düşmedi. Samsung Galaxy Note serisi için oluşan bu bilmece firmanın açıklamasıyla çözüldü. İşte yeni modelin Note 7 ismini almasındaki sebep ve Samsung Galaxy Note 7 fiyatı

Samsung Galaxy Note 7 İle İlgili İki Yeni Haber Var!

Samsung Note 7 modelinin en büyük reklamını internetteki teknoloji haberleri sektörü yaptı. Bunun nedeni ise cihaz ”Note 7 mi yoksa Note 6 mı olacak” muammasıydı. Satış için geri gün saymaya başlayan Samsung Galaxy Note serisinin yeni modeli ismini buldu.

Galaxy Note 5 serisinin devamı niteliğinde olan serinin adı Samsung Galaxy Note 7 olarak belirlendi. Görülen o ki teknoloji haberleri sektöründe hızla yayılan, şirketin Note 6’yı atlayarak Samsung Note 7 ‘yi tanıyabileceği dedikoduları doğru çıktı. Peki, bu sıradışı değişikliğin amacı nedir?

Samsung Galaxy Note 7‘nin Note 6 yerine gelmesindeki sebep teknoloji kulislerinde konuşulmaya başladı bile. İddialara göre şirket ürünleri arasındaki tutarsızlığı ortadan kaldırmak istiyor. Güney Koreli teknoloji devi Samsung, hatırlarsınız ki Galaxy S7 ve S7 Edge cihazlarını bu sene içerisinde piyasaya sürmüştü. Aynı sene içerisinde tanıtılacak olan Samsung Galaxy Note 6 adındaki bir cihazın, ”eski” imajı oluşturabileceği düşünülüyor.

Samsung Galaxy Note 7 Fiyatı Ne Kadar?

Samsung Galaxy Note 7 fiyatıyla ilgili bilgilere geçmeden şunu da belirtmekte fayda var. Geçtiğimiz günlerde Samsung Note 7‘nin ilk gerçek görüntüsü internetteki teknoloji haberlerine sızdı ve telefon model numarasının başında G harfi olmadığı görüldü. Peki, bu ne anlama geliyor? Samsung Galaxy Note iki farklı modelle üretilmeyecek mi? Çünkü cihaz model numarasının başında ”G” olmaması, telefonun Samsung Note 7 Edge değil de Samsung Note 7 olduğunu gösteriyor.

samsung galaxy note 7Teknoloji devinin bu konuda bir açıklama yapmazken, cihazla ilgili ortaya yeni bir iddia atıldı. Samsung Galaxy Note serisinde şirketin ilk defa iki tarafı da kavisli ekranlar kullanacağı iddia ediliyor. Samsung Note 7 adıyla çağırılmaya başlanan cihaz kavissiz düz bir ekrana mı sahip olacak, yoksa iki tarafı da kavisli ekranlar mı kullanılacak muamma. Gelelim satış için geri sayıma başlayan Samsung Galaxy Note 7 fiyatına…

Samsung Galaxy Note 7 fiyatı için henüz net bir açıklama yok. Ancak tahminde bulunmak gerekirse Samsung Galaxy Note 5, 2.600 liradan geçen yıl ülkemize giriş yapmıştı. Galaxy S7 ise bu yıl 2.800 liradan satışa sunuldu. Samsung Galaxy Note 7 fiyatı için en iyimser rakam 2.900 TL olacaktır. Teknoloji haberlerinde hızla yayılan dedikodulara göre firmanın 3.000 TL bandını aşmaması bekleniyor.

Samsung Galaxy Note 7 Fiyatı 799 Euro mu?

Samsung Galaxy Note serisinin son gözdesi için iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Popüler sızıntı kaynakları Samsung Galaxy Note 7 fiyatı Hollanda’da 799 Euro şeklinde açıklamalarda bulunuyor. Samsung Galaxy Note 7 ne zaman çıkacak konusunda belirli raporlar bulunsa da, hangi fiyattan görücüye çıkacağı konusu henüz net değil. Ancak şunu söylemek gerekiyor ki cihazın tahmini satış rakamı 800 ile 900 Euro arasında olabilir.

Samsung Galaxy Note 7 ne zaman çıkacak diye merak ediyorsanız buyurun cevabı…

galaxy note 7Galaxy Note 7 Özellikleri Açıklandı|Ne Zaman Satışa Çıkacak?

   

 

 

 

 

 

 

MTP Editörü

BURCU SAĞLIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir