Samsung Galaxy S6 : Uzun Kullanım Testi

Samsung’un 10 Nisan’da satışa sunduğu yeni amiral gemisi Galaxy S6’yı yaklaşık 2 aydır kullanıyoruz. Peki 2 aylık süreçte Samsung Galaxy S6 bizlere neler sundu? İşte deneyimlerimiz.

Samsung‘un 1 Mart itibariyle Barcelona’daki Unpacked etkinliğinde tanıtılan Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modelleri, Türkiye’de 10 Nisan’dan beri satışta.

32 GB‘lık sürümünün 2499 TL fiyata sahip olduğu Samsung Galaxy S6, hem tasarım, hem kullanılan malzemeler hem de teknik özellikler tarafında oldukça iddialı.

Peki bu iddialı telefon, kullanıcılarına neler sunuyor? Yaklaşık 2 aylık kullanım deneyimimizden sonra Samsung Galaxy S6 için Uzun Kullanım Testi videosunu sizler için sunuyoruz.

Daha önceki Samsung Galaxy S6 ve Samsung Galaxy S6 Edge ile ilgili içeriklerimize aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Neden Uzun Kullanım Testi (UKT) yapıyoruz?

Bir telefon ilk çıktığında sorunsuz gibi gözükse de, 2 – 3 aylık bir kullanımın ardından yaşattığı deneyimleri de paylaşmamız gerekiyor.

Örnek vermek gerekirse belli bir kullanım süresi sonunda arayüzdebaşlayan kasmalar, kasada olan deformeler, ortaya çıkan çeşitli hatalar ve bize sunduğu genel deneyim, bu video serimizin temel odak noktası.

Samsung Galaxy S6

Hem önde hem de arkada Corning Gorilla Glass 4 kullanan Galaxy S6, 6.8 mm’lik inceliğiyle hem şık hem de ince bir amiral gemisi. Telefondakullanılan alüminyum da rakiplerine göre yüzde 50 daha sağlamlaştırılmış.

8 çekirdekli Exynos 7420 işlemcisi, 3 GB RAM, 32 / 64 ve 128 GB’lık dahili depolama seçenekleri, 5 Megapiksel ön, 16 Megapiksel f 1.9 ana kameragibi özelliklere sahip olan cihazın belki de en kırılgan noktasıysa 2550 mAh’lik batarya.

Bakalım Samsung Galaxy S6 bizlere neler sunuyor? Tüm cevaplar uzun kullanım testi videomuzda. İyi seyirler.

Yazan: Tolga Cem Küçükyılmaz
SDN – ShiftDelete.Net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir