Samsung Galaxy S7 Edge Fiyatı Ve Özellikleri İncelemede!

Samsung Galaxy S7 edge, firmanın bugüne kadar ki en iyi telefonu olarak biliniyor. Teknoloji piyasasının pahalı modelleri arasında yer alan Galaxy S7 edge’yi tüm detaylarıyla sizlere aktarabilmek için incelemeye aldık. İşte Samsung Galaxy S7 edge fiyatı ve Galaxy S7 edge özellikleri

Samsung Galaxy S7 Edge Fiyatı İncelemede!

Galaxy S7 edge her yönüyle oldukça etkileyici bir cihaz. Bu nedenle zaten kardeşi Galaxy S7 ile birlikte son zamanların en çok konuşulan telefonları arasında yer alıyor. Galaxy S7 edge özellikleri ile kardeşinden farklı olması ise daha büyük ekranından, kavisli kenarlarından ve daha geniş batarya kapasitesinden kaynaklanıyor.

Her yönüyle incelemeye aldığımız Samsung Galaxy S7 edge fiyatından başlamakta fayda var. Zira elimizdeki telefon performans seviyesi ve tasarımıyla üst seviye olduğu kadar fiyat etiketiyle de üst düzey!

Samsung Galaxy S7 edge fiyatı, Türkiye’de 32 GB kapasiteli sürümü 3299 TL olarak belirlendi. Samsung amiral seri telefonlarında ülkemizde daha öncede olduğu gibi kendi işlemcisini pazara sunuyor. Galaxy S7 edge cihazıyla bu durumun tekrarlandığını görebiliyoruz. Fakat Samsung Galaxy S7 edge fiyatı olarak belirlenen 3299 TL’nin cihaz için yüksek bir fiyat olduğunu kabul etmek gerek.

Diğer yandan Galaxy S7 edge için yurtdışında düzenlenen çeşitli kampanyalarda, firma cihazın yanında sanal gerçeklik gözlüğünü de hediye ederken ülkemizde ne yazık ki bu seçenek yok. Samsung Galaxy S7 edge fiyatının karşılığında sadece cihazı alabiliyoruz.

GALAXY S7 EDGE ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Samsung’un son model akıllı telefonunun her alanda başarılı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Firmanın ilk kez Note edge’de denediği kavis hamlesi Galaxy S7 edge özelliklerinde de yer alıyor. Bu hamleye eklenen yeni özellik ise cihazın ekran kenarları gibi arka yüzey kenarlarının da kavisli bir hale getirilmesidir. Bu da telefonun elinizden kaymasını zorlaştırmak adına düşünülen güzel bir detay.

Samsung Galaxy S7 edge‘deki diğer bir yenilik ise kemara çıkıntısının S6’lara göre zemine daha yakın olarak samsung galaxy s7 edge fiyatıtasarlanmasıdır. Galaxy S7 edge özellikleri arasında en önemli yenilikler, şüphesiz ki suya karşı dayanıklılık ve microSD kart desteğidir. Cihaz 1,5 m derinliğe kadar yarım saat süreyle suya karşı dayanıklı yapıya getirilmiş.

Gold platinum rengi çok beğenilen Galaxy S7 edge‘nin siyah, gümüş ve beyaz renkli seçenekleri de mevcut. Güçlü bir pil ömrü olan telefonun IP68 sertifikası bulunduğunu da söylemeden geçmeyelim. Ayrıca USB Connector ile takılan diğer cihazları şarj edebilme özelliği de kullanıcıları için avantaj.

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE FİYATINA GÖRE KAMERASI NASIL?

Galaxy S7 edge özelliklerini tasarım ve teknik açıdan inceledikten sonra gelelim kameraya. Cihazın en çok tartışılan yanı kameranın 16 MP’den 12 MP’e indirgenmesi olmuştu. Ancak Samsung Galaxy S7 edge fiyatı hiç ucuz olmasa da, cihaz kamerada megapikselin her şey olmadığını kanıtlamış durumda. Çünkü iki farklı sensörle sunulan teknoloji cihazının kamerası fazlasıyla başarılı çalışmaktadır.

Rakiplerine karşı başarılı bir tutum sergileyen Samsung Galaxy S7 edge, iki farklı sensör seçeneğiyle hızlı odaklama ve profesyonel seviyede fotoğraf çekme imkanı sunuyor. HDR’nin kullanabildiği 5 MP ön kamerasıyla ise görüntülü konuşma ve selfie için net sonuçlar almanız mümkün.

Galaxy S7 edge özellikleri kadar fiyatıyla da teknoloji piyasasında bir hayli konuşulacağa benziyor. Fakat bizim Samsung Galaxy S7 edge fiyatı ile ilgili dikkatimizi çeken, firmanın geçtiğimiz yıla göre fiyat arttırdığı oluyor. Geçen sene 2999 TL ile S6 edge pazara girerken, firma Galaxy S7 edge cihazında 300 Liralık fiyat artışına gitmiş.

Samsung Galaxy S7 edge fiyatı ile artışa gidilmesinde IP68 sertifikası ve microSD kart desteğinin rolü var mıdır bilinmez. Fakat her şeye rağmen Samsung Galaxy S7 edge fiyatı yüksek!

1000 TL’lik telefonlar listesine göz atmak için tıklayınız.

Yazar: Burcu Sağlık

     MTP Editörü

2 Yorum “Samsung Galaxy S7 Edge Fiyatı Ve Özellikleri İncelemede!
  1. Size katılıyorum Mukaddes Hanım.. Samsung Galaxy S7 Edge, şu an teknoloji sektörünün gözde cihazlarından fakat fiyatı da pek ucuz değil…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir