SAMSUNG GALAXY S7’LER SATIŞA SUNULDU

Samsung‘un yapmış olduğu resmi duyuru ile Galaxy S7 modellerinin bazı ülkelerde satışa sunulduğu bildirildi. Büyük merakla beklenen Samsung Galaxy S7’nin özellikleri ve fiyatı haberimizin devamında yer almaktadır.

samsung galaxy s7

SAMSUNG GALAXY S7 TÜRKİYE’DE NE ZAMAN ÇIKACAK? 

Üretici firmanın en yeni amiral gemisi modeli Galaxy S7 ve S7 Edge geçtiğimiz ay tüketicilerin beğenisine sunulmuştu. Samsung’un resmi duyurusuyla birlikte merakla beklenen bu iki telefonun satışa sunulduğu açıklandı.

Avusturya, Amerika, Kore ve Avrupa’nın birçok ülkesinde kullanıcılarıyla buluşmaya hazırlanan Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge‘nin ilk etapta 60 ülke pazarında satışta olması amaçlanıyor. Peki, Samsung Galaxy S7 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak? 

Mobil Dünya Kongresi’nde Samsung tarafından dünyaya tanıtılan Galaxy serisinin son modelleri 18 Mart tarihinde Türkiye’de de satışa çıkıyor. Firma geçtiğimiz günlerde ülkemizde düzenlediği bir etkinlik ile yeni modellerini tanıtmıştı.

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE FİYATI NE KADAR? 

Samsung Galaxy S7‘nin üç renk seçeneğiyle 2799 TL’ye tüketiciye sunulacağı bildirildi. Galaxy serisinin yeni modellerine sahip olmak isteyenler gümüş titanyum, siyah ve altın platinyum renklerini tercih edebilecekler.

Samsung Galaxy S7 Edge fiyatı ise 3299 TL olarak belirtildi. Aynı renk seçenekleri bu modelde de mevcut. Ayrıca meraklıları için şunu da belirtmekte fayda var ki; Samsung Galaxy S7 çıkış tarihi olarak bazı online alışveriş siteleri 14 Mart’ı işaret ediyor.

SAMSUNG GALAXY S7’NİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR? 

Galaxy S7 Edge’nin özellikleri arasında su geçirmezliği başta geliyor. Türkiye’de lasmanı yapılan Samsung Galaxy S7 Edge 1.5 metre derinliğe kadar su geçirmez özelliği taşıyor. 5.5 inç ekrana sahip olan bu model 157 gram ağırlığında ve 4 GB Ram, 32 GB belleğe sahip. Ön kamerası 5 MP, arka kamerası ise 12 MP. Android 6.0 işletim sistemi ile donatılan cihazda Samsung‘un kendi ürettiği Exynos 8890 işlemci bulunuyor.

Galaxy S7’nin özelliklerine gelecek olursak S7 Edge‘den ayıran en önemli özelliği Snapdragon 820 işlemciye sahip olmasıdır. 152 gram ağırlığında olan cihaz 5.1 inç ekrana sahip. Ram, bellek, ön ve arka kamerası gibi özellikleri Samsung Galaxy S7 Edge ile aynıdır. IP 68 sertifikası bulunan cihazın toza ve suya karşı dayanıklı olduğu da bilinmektedir.

Yazar:Burcu SAĞLIK

MTP

info@mobilteknoport.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir