Samsung Türkiye’den Note 7 İzahı

Samsung Türkiye, Galaxy Note 7 konusunda resmi bir izah yaptı. Ülkemizdeki Galaxy Note 7 sahipleri telefonlarını değiştirebilecek veyahut fiyat iadesi alacak.

Samsung’un amiral gemisi modeli Galaxy Note 7 yaşanan pil kaynaklı arıza hasebiyle dünya genelinde büyük aksiseda bulmuştu.

Hal böyle olunca Samsung dünya genelinde satılan tüm Galaxy Note 7 telefonları toplama yoluna gittiğini izah etmişti. Şimdi ise Samsung’un Türkiye bürosu konuyla alakalı ayrıntılı bir medya izahı yaptı ve toplamda 35 arızanın geri bildiriminin alındığı ancak kronik gibi görünen bu problemin giderilmesi için çalışıldığını belirtti.

Bu süreçte ise Galaxy Note 7 satışları durdurulacak ve satılmış olan telefonlar yenisi ile değiştirilecek.

Galaxy Note 7 Basın Açıklaması

Yapılan açıklamada her vakit yüksek kalitede ürünler sunmayı amaçladığını söyleyen Samsung, ayrı olarak gelen arıza geri bildirimlerini de çok ciddiye alıyoruz iletinine yer verdi.

Bugüne kadar yalnızca 35 üründe böyle bir arıza bildirildiğini belirten Samsung, ülkemizde ise hiçbir kullanıcının bahsi geçen meselesi yaşamadığını belirtti. Ayrıca Samsung, Türkiye’de satışa çıkan tüm telefonların mevzuata uygun satışa çıktığının vurguluyor.

Galaxy Note 7 sahipleri ne yapacak?

Şu anda Türkiye’de Galaxy Note 7 satışlarının durdurulduğunu izah eden Samsung Türkiye, halihazırda Galaxy Note 7 modelini satın almış kullanıcılar için ise hem değişim hem de iade opsiyonu sunuyor. Başka bir deyişle kullanıcılar dilerlerse yeni Galaxy Note 7 ile değişim yapabilecek dilerlerse de para iadesi alabilecek.

MTP – Mobilteknoport.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir