SAMSUNG Z1 2016 TİZEN’Lİ GELİYOR! mobilteknoport.com

Samsung geçtiğimiz yıl Google’a bağımlılığını bitirmek amacıyla geliştirdiği Tizen işletim sistemi altında Z serisini satışa sunmuştu. Basında yer alan bilgilere göre bu serinin önemli üyelerinden olan Samsung Z1 yenileniyor!

SAMSUNG Z1 2016’NIN ÖZELLİKLERİ NELERDİR? 

Samsung  firmasının Z1 ve Z3 modelleri, Güney Koreli firmanın kendi geliştirdiği işletim sistemiyle geçen yıl satışa sunulmuştu. Akıllı telefon alanında en büyük üretici firma konumundaki Samsung, Tizen işletim sistemiyle her alanda Android’e rakip olmayı hedeflemektedir.

Samsung Z1 tizen

Zauba’nın listesinde yerini alan Samsung Z1 2016 model akıllı telefon ise piyasa denemesi olarak görülmektedir. Samsung Z serisinde olduğu gibi Tizen işletim sistemine sahip olan 2016 model akıllı telefonun SM-Z 150 model numarasına sahip olacağı belirtildi.

Samsung Z1 2016’nın özellikleri hakkında detaylı teknik bilgi verilmiyor. Fakat Samsung Z3’ün özellikleri arasında yer alan AMOLED ekranın yeni Tizen’li cihazda da kullanıldığı söyleniliyor.

SAMSUNG Z1 2016 FİYATI NE KADAR?

Samsung Z1 Tizen’li akıllı telefonun, Z3 modeli gibi giriş seviyesinde fiyatlandırılacağı belirtildi. Bu sene yenilenecek olan Z serisinin diğer üyelerinde olduğu gibi 2016 model akıllı telefonun da net fiyatı henüz açıklanmadı.

Samsung Z1 2016 fiyatının büyük olasılıkla giriş seviyesine hitap edeceği için uygun olması bekleniyor. Bunun yanı sıra geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi firmanın Z serisi Türkiye pazarında olmayacak gibi görünüyor.

Yılın merakla beklenilen akıllı telefonu Samsung Galaxy S7’ler satışa sunuldu. Detaylar için tıklayınız.

Yazar: Burcu SAĞLIK

       MTP

info@mobilteknoport.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir