Samsung Elektrikli Otomobil Üretecek

Teknoloji devi Samsung yatırımlarını gün geçtikçe genişletmeye devam ediyor. Firmanın yeni hedefinde elektrikli araba piyasası olduğu belirtiliyor. Alternatif yakıt sistemlerinin önem kazandığı günümüzde elektrikle çalışan araçlar öneme sahip olacak gibi görünüyor. Otomotiv piyasasına yönelen firma, elektrikli otomobil ile bu piyasada söz sahibi olmak istiyor. Son dakika internet haber dünyasında flaş haberlerden biri olan bu bildiri teknoloji dünyasını hareketlendirmiş durumda.

Samsung Otomobil Sektörü İçin Atılımını Çin’de Gerçekleştirilecek

Portföyünde beyaz eşya, telefon, tablet, akıllı saat gibi ürünler yer alan Samsung artık otomobil piyasasına giriş yapıyor. Geçtiğimiz dönemlerde Apple’ın bu pazara gireceği haberleri gündemi meşgul etmişti. Çin’de önde gelen otomobil üreticilerinden olan BYD Auto firmasını satın almak isteyen firma böylece elektrikli otomobil konusuna yatırım yapacak. Gelecekte daha fazla yollarda göreceğimiz elektrikli araba konusunda pazardan yap almak isteyen Samsung, bu şekilde pazara giriş yapacak. Bu da otomotiv sektöründeki hareketlenmeyi artıracak gibi görünüyor.

Teknoloji çevrelerinde merak uyandıran bu hamle ile gözler Samsung firmasına çevrilmiş durumda. Elektrikli samsung elektrikli otomobilotobüslere sahip olan BYD Auto’nun sistemini genişletmeyi hedefleyen firma, bu şekilde ileri teknolojiye sahip elektrikli araba üretmeyi hedefliyor. BYD Auto hisselerinin sert düşüş yaşamaması için bu konunun şimdilik gizli tutulduğu belirtiliyor. Yine de otomotiv sektörü için söylentiler bile yetmiş durumda. BYD Auto hisselerinin söylentilerle dahi düşüşe geçmesi dikkatlerden kaçmadı. Elektrikli otomobil sektörünün çok daha hareketli bir döneme girmesine artık kesin gözle bakılıyor.

Teknoloji Dünyasındaki Gözler Apple’a Çevrildi

Samsung tarafından yapılan elektrikli otomobil hamlesinin ardından tüm gözler Apple’a çevrilmiş durumda. Eski Tesla çalışanlarını alan Apple’ın da bu konuda hızlı bir çalışma yapması bekleniyor. Yine de firmanın otomotiv sektörüne ne zaman gireceği bilinmiyor. Elektrikli otomobil konusu özellikle çevreye zarar vermemsinden dolayı önemseniyor. Lüks sınıf üretimi gerçekleştirilen bu otomobillerde yakıt kullanılmaması dikkat çekiyor. Özellikle teknoloji devi firmaların sektöre girmesiyle hareketlilik yaşanmasına kesin bir gözle bakılıyor.

Son dakika internet haber konusunda öne çıkmayı başaran Samsung’un otomobil hamlesi daha uzun süre gündemde kalacak gibi görünüyor. Firmaya yakın kaynaklar satın alım işleminin kısa vadede başlayacağını belirtiyorlar. Yine de firmanın gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra sektöre girmesi bekleniyor. Bakalım teknolojinin önde gelen firması Samsung elektrikli araba konusunda başarılı olabilecek mi? Teknoloji alanındaki yenilikler anında haberdar olabilmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir