Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefon Hangisi?

Akıllı telefonlar çıktığı anda hayatımıza etki etmiştir. Dünya nüfusunun önemli bir bölümü akıllı telefon kullanılmaktadır. İletişimin adeta anlamını değiştiren akıllı telefonlarda en fazla öne çıkan konu batarya konusudur. Bu noktada şarjı en uzun giden akıllı telefon konusu ön plana çıkmaktadır. Bu konuda özellikle son dönemlerde önemli atılımlar gerçekleştirilmektedir. Artık firmalar, kullanıcıların telefonumun şarjı çabuk bitiyor şikayetini dinleyerek buna göre üretim yapmaya başlamıştır. İnternette en fazla aranan konular arasında yer alan şarjı uzun giden akıllı telefonlar konusu zamanla değişime uğramaktadır. Bu konuda özellikle batarya tasarrufu hususuna dikkat edilmesi de son derece önemlidir.

Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefon: Lenovo S860

Akıllı telefon piyasasının son dönemde yükselişte olan firmalarından olan Lenovo tarafından piyasaya sürülen şarjı en uzun giden akıllı telefonLenovo S860, 2014’ün sonlarına doğru üretilmiştir. Şarjı en uzun giden akıllı telefon hangisi sorusunun cevabı olan cihaz, son derece güçlü bataryaya sahiptir. Kullanıcıların sürekli dile getirdiği telefonumun şarjı çabuk bitiyor şikayetlerine çözüm bulmak için bu modeli çıkaran firma önemli satış rakamları elde etmiştir. Şarjı uzun giden akıllı telefonlar listesinin hala en üst basamağında yer alan cihaz, dikkat çekmektedir. Bu cihazla birlikte batarya tasarrufu önlemlerine de gerek kalmamıştır.

Lenovo tarafından piyasaya sürülen S860 cihazının 4000 mAh gücünde bataryası bulunmaktadır. Şarjı en uzun giden akıllı telefon konusunda popüler olan cihaz, bu batarya ile 24 saati aşkın konuşma süresi sunmaktadır. Ayrıca cihaz 28 gün bekleme süresi sunmaktadır. Telefonumun şarjı çabuk bitiyor şikayetini adeta tarihe karıştıran cihaz, bu yönüyle beğeni toplamaktadır.

Şarjı uzun giden akıllı telefonlar konusunda başı çeken Lenovo S860, bataryanın hemen bitmesi sorununa çare olmaktadır. Bu şekilde şarjı uzun giden akıllı telefonlar için ölçü olan cihaz, kullanıcılardan bu konuda tam not almayı başarmaktadır. Bu cihaz sayesinde batarya tasarrufu ile ilgili yöntemler ya da uygulamalar arayan kullanıcı sayısı da azalmıştır.

Batarya Tasarrufu Konusunda Lider Lenovo S860’ın Diğer Özellikleri

Lenovo’nun şarjı en uzun giden akıllı telefon modeli olan S860 kullanıcılara 5.3 inç büyüklüğünde ekran sunmaktadır. Bu ekran 720 X 1280 piksel çözünürlük içermektedir. MediaTek MT6582 yonga setine sahip olan cihaz, 2 GB RAM içermektedir. Cihaz 16 GB dahili depolama içermektedir. Arka kamerası 8 MP çözünürlüğünde olan cihazın ön kamerası 1.6 MP çözünürlüğündedir. Kullanıcılarına batarya tasarrufu konusunda önlem almayı bıraktıran cihaz, fazla özellik aramayanları da tatmin edecek seviyede teknik özellikler içermektedir.

Lenovo S860 piyasada 750 TL’den başlayan fiyatlar ile alıcı bulmaktadır. Uzun batarya ömrü arayan kullanıcılara tavsiye edilmektedir. Telefonumun şarjı çabuk bitiyor dememek için bu cihazı tercih edebilirsiniz. Yaklaşık 2 yıldır kullanılan cihaz şarjı uzun giden akıllı telefonlar denildiğinde akla gelmeye devam etmektedir. Cihazın diğer özellikleri çok yüksek olmasa da batarya konusu cihazın oldukça popüler olmasını sağlamıştır. Siz de bu cihazı tercih edebilirsiniz.

Mobil Dünya kategorisindeki diğer makaleleri incelemek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir