Silifke Belediyesi Halka İftar Verdi

Silifke Belediyesi tarafından Atatürk Anıt Meydanındaki Yeni Festival Alanında düzenlenen iftar yemeği, vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

İftara Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut ve eşi, Başkan Yardımcıları Esen Tuba Tol ile Abdullah Yılmaz, Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Kafes, Belediye Garaj Amiri Mustafa Güler, birim amirleri ve vatandaşlar katıldı.

İftar programına katılan vatandaşlarla tek tek selamlaşarak, hayırlı Ramazanlar dileyen Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Bu güzel iftar akşamında, bu güzel mekanda, bizleri yalnız bırakmayıp, bu rahmet ayının feyzinden, bereketinden faydalanmak üzere burada toplanmış bulunuyoruz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İçerisinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayı ve bu iftar sofraları bizlerin bir araya gelmesine, kaynaşmasına, konuşmasına vesile oluyor ve dostluklarımız pekişiyor. Bu mübarek günler vesilesiyle yüce Allah’tan bu güzel birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyorum.

Ramazan ayı herkesin bildiği gibi fakiri ve zengini, güçlü ile güçsüzü bir araya getiren önemli bir aydır. Buraya katılan bütün hemşehrilerimize sevgiler ve saygılar sunuyorum. Ramazanınızı kutluyorum. Ramazan’ın ruhunu, sevgisini, paylaşımını, kin ve nefretten uzak herkesin birbirini kucaklamasını Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

İftardan sonra Kur’an-ı Kerim okundu, yemek duası ve şükür duaları yapıldı.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir