Son Dakika internet Haber

Son dakika internet haber kategorisine öyle bir iddia atıldı ki, tüm dünyayı salladı. İddia edilen bilgilere göre Pokemon İOS Game CIA ajanı !!! ABD istihbarat örgütüne hizmet ettiği öne sürülen Pokemon Go Android cihazların kamerası ile tüm noktaların bilgileri ele geçiriliyor. İnternet son dakika haberiyle ilgili detaylı bilgiler mobilteknoport.com‘da!

Son Dakika internet Haber : Pokemon İOS GAME Ajan Çıktı !

Çağ hastalığını dönüşen kısa sürede tüm dünyaya yayılan Pokemon ios game ile ilgili internet son dakika kategorisine ilginç bir haber düştü. İddiaya göre Pokemon GO Android ve ios cihazlarını kullanarak bu oyunu oynayan kişilerin kameraları casus gibi kullanılarak ev, iş yeri ve çevre noktaların bilgileri ele geçiriliyor.

son dakika internet haberİnsanları bağımlı hale getirerek tüm dünyayı etkisi altına almayı başaran oyunun CIA bağlantılı olduğu iddia ediliyor. Oyunun geliştirici şirketi bilindiği gibi Niantic. Şirketin kurucusu John Hanke ise CIA için daha önce In-Q-Tel firmasında Google Earth’ün geliştirilmesi için sermaye fonu kullanmıştı. Ayrıca bu firma, bir zamanlar Amerika Birleşik Devleti İstibarat Topluluğu için oluşturulan görevleri desteklemek amacıyla yenilikçi teknoloji çözümleri üreten bağımsız starejik yatırım şirketi olarak son dakika internet haber kategorisinde yer alıyordu.

Pokemon İOS Game İle İlgili Bilinmeyenler Açığa Çıktı

Son dakika internet haber kategorisinde bir anda zirveye oturan Pokemon Go oyunu ile ilgili bilinmeyenler gün yüzüne çıkmaya başladı. İddialara göre CIA’in Pokemon ios game oyununa yönelik ilgisinin olduğu görülüyor. Oyun, oynayan kişinin jiroskopuna ve kamerasına ulaşarak gerçek dünyadaki iş yerinde yada evinde Pokemon yakalaması ile oynanıyor. Bu sayede akıllı telefonlar çevrede bilinmeyen iş yeri, ev ve geçitleri bilinen hale getiren bir casusa dönüşüyor.

İnternet son dakika haberlerinde ”Casusların öncülüğünü yaptı” şeklinde manşetler atılmaya başladı. Bunun sebebi ise Keyhole 3D görüntüler ile coğrafi verilerin analizlerini alarak, binaların gerçek resimlerini çıkaran bir yazılım geliştirmesiydi. Ayrıca şirketin adının rastlantı eseri seçilmediği de ortada! Keyhole’nin Türkçe çevirisi Anahtar Deliği’dir.

Amerikan Ulusal Keşif Ofisi’nin fırlattığı casus uydularının öncülüğünü yapan şirkette Keyhole’dir. 2004 yılında Google tarafından satın alınarak, Google Earth teknolojisi ile ilgili yapılan çalışmalara uyarlandı. Son dakika internet haber ilgili gelişmeleri yakından takip etmek için sosyal medya sayfamızı beğenin.

   MTP Editörü 

BURCU SAĞLIK 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir