SON YÜZYILIN ŞAŞIRTICI 5 BULUŞU

Mağara insanlarının avcılıkta kullanmak üzere ucunu sivriltmek için kırdıkları taş ve ondan sonra başlayan süreç devrim olarak adlandırılıyor. Elektrikten, internete kadar bir çok buluşun temeli sayılan bu olay günümüz yaşam şeklinin de temelleri olmuştur desek, hiç te abartmış olmayız.

ŞAŞIRTICI BULUŞLAR DAHA ÖNCEKİLERDEN ÇOK FARKLI

Şimdi sıralayacağımız buluşlar gerçekten bizleri büyülemektedir. Bu buluşların nereye kadar gideceği şu an hayal bile edilemiyor. İşte o muhteşem buluşlar.

  1. Bina içinde kullanılan bulutlar

2010 yılından bu yana kullanılmaya başlanan bu bulutların ilk mimarı, Amsterdam’lı Simaylıt’tır. Süryalistlik fotoğraflarla diğer insanları büyülemeye devam etmektedir. Belki bu buluş evlerimiz için şu an çok zaruri görünmeyebilir ama; film endüstrisi için harika bir malzemedir diyebiliriz. Belki de ileri ki yıllarda evlerimizin dekorunda vazgeçilmez bir buluş olacaktır.

bina-ici-bulut

 

2.Sanal klavye

Gerçekleri konuşmak gerekirse şu an kimsenin sanal klavyeye zorunlu ihtiyacı yoktur. Ama şu bir gerçek arkadaşlarına hava atmak ve yerinmek için müthiş bir buluş. Ama şunu unutma bu sana biraz pahalıya mal olacaktır şimdilik. İlerleyen yıllarda ucuzlayacak ama o zaman hava atmanın bir mantığı kalmayacak. Bir zamanlar akıllı telefonla hava atabiliyor dun ama şimdi ancak havanı alırsın…Bu işin gerçeği, gerçekler acıdır.

Sanal Klavye Çağı

 

3. Çiçeklerden yapılmış hoparlör

Japonlar tarafından geliştirilen bu sistem, evlerde hem dekorasyona yardımcı olmakta hem de fazlalık bir eşya gibi etrafta bozuk görüntü oluşumuna engel olmaktadır. Her ne kadar çok ihtiyaç olan bir buluş olmasa da insanoğlunun ne kadar zeka sahibi bir varlık olduğunu göstermektedir. Umarım iç mimarlara ışık tutar bu buluş.

gül hopörlör

4. Aman pilotlar dikkat,Görünmez gökdelen

Güney Kore’de, Tower Infinity Görünmezlik sistemi panoramik LED ışıklandırma teknolojisi ile inşa edilen bu bina oldukça ilginç değil mi. Gökyüzünü kapatmayacak çevre görüş açısını olumsuz şekilde etkilemeyecek bir buluş. Dur bakalım daha neler olacak… Mühendisler tarafından harika bir buluş olarak nitelendiriliyor. Bence de harika gelecek yıllar içerisinde umarım ülkemizde de bu gelişmeler yaşanır.

görünmez kule

 

5. Google tarafından üretilen GLASS

Bu buluş gözlük olarak kullanılan oldukça gösterişlidir. Akıllı telefonların elle kullanılmayan hali gibi düşünebilirsiniz, oldukça heyecan verici değil mi ! Gözünüzün önüne ne gelmesini istiyorsanız onu getiren bir buluş bence çok popüler olacak bir buluş, adamlar ince noktadan yakalamışlar bence. Siz yine de çok hayallere kapılmayın, şimdilik satışı durdurulan bu ürün sana bir servete mal olabilir, bilmem anlatabildim mi. O zaman ne yapmak gerekiyor, işi biraz akışına zamana bırakmak gerekiyor.

Glass,mobilteknoport

 

Bir sonra ki ilginç buluşlarda buluşmak dileğiyle……

Umarım aşağıda beğen butonuna basıp, daha sonra da bir yorum yazarak teknolojiye katkı sağlarsın…

 

Yazan:mobilteknoport

info@mobilteknoport.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir