Sony Xperia M4 Aqua video incelemesi “Orta segment akıllı telefon yarışının yeni üyesi mercek altında”

Akıllı telefon yarışında çetin bir mücadelenin yaşandığı orta segmentte, Japonya’dan gelen yeni bir model tansiyonu yükseltecek gibi görünüyor. Herkese merhaba arkadaşlar, ben Erdi Özüağ. Bu incelememizde, Sony’nin yeni akıllı telefon modeli Xperia M4 Aqua’yı mercek altına alıyor ve detaylarına yakından bakıyoruz.  
5-inç boyutundaki IPS ekranı, 720p çözünürlük desteği sunan Xperia M4 Aqua, Qualcomm’un 8 çekirdekli Snapdragon 615 işlemcisinden gücünü alıyor. 2GB RAM’e sahip olan telefonun depolama kapasitesi ise, 8 gigabyte. MicroSD hafıza kartı desteği sayesinde daha geniş depolama alanına erişebilen telefon, 13MP ana ve 5MP ön kamera sahip. Xperia M4 Aqua, ihtiyaç duyduğu gücü ise 2400 mAh kapasiteli pilden sağlıyor. 

Xperia M4 Aqua’nın en güçlü yanı, sahip olduğu güçlü tasarımı. Sony’nin güncel amiral gemi modeli  Xperia Z3 ile büyük oranda benzerlik gösteren telefonun en büyük farkı ise maliyetleri düşürebilmek adına yapılan materyal değişimi. Xperia Z3’ün metal çerçevesi yerini polikarbona, cam olan arka kısmı yerini plastiğe bırakmış durumda. Tüm bu değişime rağmen Xperia M4 Aqua abisi gibi yakışıklı ve aynı zamanda IP68 sertifikası ile kaslı görünmeye devam ediyor.   İlginç bir şekilde alt sınıf bir telefon olmasına rağmen, Xperia M4 Aqua’nın abisi Z3’ten üstün olduğu bir detay var; IP68 sertifikası ile 1,5 metre derinlikte yarım saat  boyunca su geçirmeyen telefonun USB portu da kapaksız, bu Sony telefonlar için bir ilki temsil ediyor. 7.3mm kalınlığı ve 136 gramlık ağırlığı ile ince ve hafif bir profil ortaya koyarak yüksek mobilite sunan  telefonun malzeme kalitesi oldukça iyi. Beni rahatsız eden tek detay, arka kısmın parmakizi tutması oldu.   Soldan sağa: Xperia M4 Aqua ve Xperia Z3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir