Teknoloji dünyası CES Asia’da buluştu

Akıllı saatler, giyilebilir teknoloji cihazları, tek kişilik ulaşım araçları, insansız hava araçları… Bu yıl ilk kez Çin’de de düzenlenen CES Asia fuarında birçok teknolojik yenilik ve ürün sergilendi.

Dünyanın en kalabalık nüfuslu ülkesi olan Çin, teknoloji anlamında da önemli bir potansiyele sahip. Hem üretim hem tüketim anlamında birçok markanın ilgisini çeken ülkede bu yıl ilk kez düzenlenen CES Asia fuarında teknoloji tutkunları bir araya geldi. 

Yaklaşık 8500 metrekare alanda gerçekleştirilen fuar Çin’in Şangay şehrinde 25-27 Mayıs tarihleri arasında yapıldı. Fuarda ilgi çeken ürün ve konuların başında nesnelerin interneti, akıllı saatler, giyilebilir teknoloji cihazları, tek kişilik ulaşım araçları, insansız hava araçları, konsept otomobiller ve otomobil teknolojileri oldu. 

Fuarda bazı firmaların temsilcileri konuşmalar da yaptı. Bunlardan biri de Twitter’ın Asya-Pasifik, Latin Amerika ve Gelişmekte Olan Ülkelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Shailesh Rao oldu. Twitter ve Facebook gibi sosyal ağların hemen hemen hepsinin engelli olduğu ülkede bu ağların önemine dikkat çeken Rao dışında Intel ve benzeri firmaların temsilcileri de konuşmalar yaptı. Önümüzdeki yıl 11-13 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan fuarı bu yıl 25 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Kaynak: Al Jazeera  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir