Teknoloji Haberleri Alanındaki Devlerin Sembolik Mesajları

Teknoloji haberleri alanında ün yapmış markaların logoları, ilk bakışta göz çarpmasa da sembolik mesajlar içeriyor. Teknoloji haberlerinin dev şirketlerinin logolarında yer alan bu gizli anlamları Campaign Türkiye derleyerek yayınladı. Bakın devlerin logolarındaki gizli anlamlar neler?

Teknoloji Devlerinin Logolarındaki Gizli Anlamları Biliyor muydunuz?

Amazon: Şirketin logosunda yer alan sarı ok işaretinin gülümseyen bir yüzü anımsattığı fark ediliyor. Fakat aynı zamanda sarı ok sembolünün A’dan Z’ye noktalarını da işaret ettiğini fark ettiniz mi?

Picasa: Resimler için oyun konsepti olan uygulamanın içerisinde yer alan Casa İspanyolca dilinde ‘’ev’’ demek. Logonun renkli kamera kadrajının içerisinde de bir ev figürü bulunuyor.

LG: LG markasının logosu 3 farklı anlam taşımaktadır. Harfleri, açma-kapama tuşu gibi görünen sembol ve gülen yüz. Ve bu elementler sonunda bir Pac Man logosu olarak düzenleniyor.

Eighty20: Şirketin logosu 1 ve 0’lardan oluşan binary sayı sistemini işaret ediyor. Data analiz şirketinin logosunda yer alan mavi kareler sistemdeki 1’leri, gri kareler ise 0’ları temsil etmektedir.

Facebook Places: Şu sıralar Facebook’un ölmüş durumda olan yer bildirimi uygulaması aslında Foursquare’e olan yanıtıydı. Logoda yer alan kırmızı ok, 4 numarasının üzerinde durarak aslında planlanmış bir hedefin göstergesidir.

Flight Finder: Markanın logosunda basit fakat zekice hazırlanmış beyaz bir alan kullanımı mevcut. İki tane F harfinden oluşan beyaz alan, sırt sırta vermiş F’ler ile havayolu şirketinin uçak logosunu temsil ediyor.

Dell: Logoyu oluşturan Michael Dell, logodaki yan yatmış E ile hayalindeki dönüştürmek istediği dünyayı temsil etmektedir. Bazıları ise Dell’in bu logosunu bir floppy diski taklit ettiğini belirtiyor.

Teknoloji haberleri alanındaki diğer gelişmeleri inceleyebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir