Teknolojik Bir Uygulama İle Kadın Tacizine Son!

Kadınların fiziksel yada cinsel şiddete maruz kaldığı bir ülkede yaşıyorsanız, kendinizi güvende hissedebilmek için kişisel korumaya ihtiyaç duymanızdan daha doğal ne olabilir ki? Teknoloji haberleri kategorisinde yer alan bu haberde kişisel korumaya yönelik güzel bir teknolojik uygulama yer alıyor.

Amerika Çözüm Niteliğinde Teknolojik Uygulama Geliştirdi

Amerika, bayanların kişisel koruma ihtiyaçlarına çözüm olabilecek teknolojik bir uygulama geliştirdi. Geliştirilen bu uygulama bir anda teknoloji haberlerinin gündemine oturdu. Yapılan araştırmalara göre uygulamanın yüzde 83 oranında başarılı olması haberin önemi arttırdı. Özellikle kalabalık kentlerde yaşayan bayanların ve çantalarında elektro şok, biber gazı gibi objeleri taşımak istemeyen kadınların kendini koruyabilmesi için güzel bir çözüm…

Ülkemizde henüz bulunmayan teknolojik uygulamanın kullanımı da oldukça basit. Tehditkar sözlerle takip edilmeye başlanan kadın programı çalıştırıyor. Uygulamanın ön kamerası kayıta başlarken, bir polis memuru da tacizciye şu anda lokasyonu belirlenen bayan için ekip arkadaşlarının yola çıktığını ve programında onu kaydettiğini söylüyor. Beklemediği anda polis memurunu karşısında gören tacizci suç mahallinden hemen uzaklaşıyor. Oncamera uygulamasının bu kadar kolay çalıştığını gösteren video:

mobilteknoport.com anasayfasına gitmek için tıklayınız.

   MTP Editörü

BURCU SAĞLIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir