Telefon Sektörüne Güçlü Bir İsim Geliyor!

Telefon sektörü, kullanım alanındaki yukarı ivmeden dolayı sürekli büyüyen bir pazara sahip. Büyük firmalar bu pazara yatırım yaparak fırsatlardan yararlanmaya devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de Google! Evet, yanlış duymadınız. En büyük arama motoru Gooogle telefon işine giriyor.

Google Telefon Üretmeye Başlıyor

Dünyanın en büyük arama motoru Google, Android telefon sektörü için hazırladığı projeye devam ederken bugün teknoloji kulislerinden yeni bir haber geldi. Dev arama motoru Gooogle‘ın kendi başına telefon üretmeye başlayacağı ortaya çıktı.

Teknoloji kulislerinden aldığımız bilgilere göre Kaliforniya merkezli şirket, yeni telefon için GSM operatörleri ile görüşmeye başlamış bile. Benzeri söylentilerin kısa zaman içerisinde gerçekleştiğini göz önünde bulundurursak, Google‘ın telefon sektörüne dahil olması an meselesi gibi görünüyor. Gooogle‘ın Nexus projesi de teknoloji haberlerine bomba gibi düşmüştü.

telefon

Nexus, özellikle 3. dünya ülkelerinde kullanılması için Google tarafından geliştirilen bir projeydi. Amacı söz konusu ülkelerin düşük bütçeli saf Android deneyimini yaşayabilmesiydi. Ancak açık kaynak kodlu Android işletim sistemi öylesine bir noktaya geldi ki, Kaliforniya merkezli firmanın bu projeye çok da ihtiyacı kalmadı.

Durumun böyle olmasında büyük rol oynayan şirket ise Samsung. Çünkü Gooogle Nexus projesini geliştirirken, üretici firma Samsung düşük maliyetli oldukça iyi cihazları telefon pazarına sunmaya başlamıştı bile. Hatta bu olaydan sonra teknoloji haberlerinde, Google‘ın Nexus projesini değiştirdiği bilgisi yer aldı. Peki, kendi başına telefon üretmeye karar veren Gooogle‘ın Nexus projesi ne olacak?

Google Telefon Üretmeye Başladığında Nexus Projesi Ne Olacak?

Gooogle Nexus projesinde değişiklik yaptıktan sonra LG firmasıyla birlikte Nexus 4 yaptığını öğrenmiştik. Hatta Nexus 4 ile birlikte Nexus cihazlar, telefon piyasasında ”amiral gemisi” sıfatını taşımaya başlamıştı. Peki, şimdi ne olacak?

Teknoloji kulislerinden gelen bilgilere göre telefon sektörüne girecek olan Google Nexus projesine kaldığı yerden devam edecek. Ancak yola aynı üreticilerle mi yoksa farklı üreticilerle mi devam edeceği henüz belli değil. Teknoloji alanındaki gelişmelerden uzak kalmak istemiyorsanız mobilteknoport.com Facebook sayfasını takipte kalın.

  MTP Editörü 

BURCU SAĞLIK 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir