Telefonum Konuşurken Kapanıyor Diyenler Dikkat!

Akıllı telefon kullanıcılarının sıklıkla şikâyet ettiği bir durum: ” Telefonum konuşurken kapanıyor.”

Özellikle uzun konuşma sürelerinde telefonla konuşurken hat kesiliyor diyen birçok akıllı telefon kullanıcısı mevcut. Bu nedenle konuşma sırasında değişik zamanlar telefon kapanma sorunlarını sizler için araştırdık. Bu araştırma neticesinde hem sorunun kaynağını hem de ” telefonum konuşurken kapanıyor ” probleminin çözümünü yazımız içerisinde paylaştık.

Neden Telefonum Konuşurken Kapanıyor?

Akıllı telefon kullanıcılarının hatla ilgili sıklıkla yaşadığı problemleri şöyle özetleyebilirsiniz:

-Normal konuşma esnasında telefon kapanıyor.

-Uzun görüşmelerde telefonum konuşurken kapanıyor.

-Wifi ağına bağlanınca telefonla konuşurken hat kesiliyor.

Konuşma Esnasında Telefon Kapanıyor Diyenler Dikkat!!

Yukarı da sıraladığımız telefon kapanma sorunların kaynağını araştırdığımızda problemin kesinlikle operatörden olduğunu tespit ettik. Çünkü çeşitli operatörlerde defalarca yaptığımız test sonucunda operatörlerin bazı kısıtlamalarıyla karşılaştık. Peki, telefonum konuşurken kapanıyor diyenler ne yapmalıdır? Konuşma esnasında telefon kapanıyor sorunu nasıl çözülür?

Telefonla Konuşurken Hat Kesilme Probleminin Çözümü

Özellikle konuşma esnasında telefon kapanıyor sorunu için operatörünüzün en az 128 kb sim kartını kullanmanız gereklidir. Çünkü akıllı telefonlar bant genişliği üzerinden çalışmaktadır. Dolayısıyla mobil veri, data, mms, GPRS, konuşma ve sms gibi özellikler 64 kb bant genişliği olan mobil veri açıkken facebook, gmail, hotmail vs. bir bildirim alınınca görüşme sırasında band genişliğinden çalmasına ve ” telefonla konuşurken hat kesiliyor ” şikayetine yol açıyor.

Bu nedenle telefonum konuşurken kapanıyor dememek için bant genişliğinizi 2 kat arttırmak adına sim kartınızı, 128 kb’lık bir kartla değiştirmelisiniz. Konu ile ilgili operatörünüzün en yakın şubesine giderek yardım alabilirsiniz. Konuşma esnasında telefon kapanıyor problemiyle ilgili anlayamadığınız bir husus olursa yoruma bakabilirsiniz.

9 Yorum “Telefonum Konuşurken Kapanıyor Diyenler Dikkat!
  1. Benim telefonum samsun galası not 4 telefonunda 128 ilk hat mevcut ancak konuşma sırasında telefonum yine kapanıyor anlamış değilim.

  2. Samsung A20 kullanıyorum her konuşmada kapanıyor biktim 5 yıl galaksi max kullandım hiç böyle sorun yaşamadım …serviis çözüm bulamıyor acil çözüm bekliyorummmm

    1. Samsug j4 kullanıyorum bendede aynı sorun var bence samsung un son çıkardığı telefonlarda bi sorun var cevabı samsug dan vaz geçmek tir

  3. A 50 kullanıyorum konuşurken kapanıyor yada beklemeye alıyor hassas dokunmayı kapattım yine aynı

  4. Benim tlfnu da samsung j4 aynı sıkıntıyı 2 gündür çekiyorum müşteri hizmetlerini aradım hiç bir sıkıntı bulamadıklarını söylediler şuan ne yapacagimi bilemiyorim

  5. Görüşme esnasında sürekli kendi kendine çağrı sonlanıyor karşı tarafın yüzüne kapanıyor.
    Bana yardımcı olabilir misiniz ne yapmam gerekir?

  6. Sadece benim telefonda var sanıyordum. Ancak başkalarında da bu ve buna benzer şikayetler varmış. İdare etmek lazım demekki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir