Triada Android İçin Yeni Virüs!

Triada adlı zararlı virüs Android için yeni keşfedildi. Triada adlı zararlı virüs yetenekleri ve bilinmezlikleriyle Android dünyasını titretiyor. Sizler için hazırladığımız, Triada Android için Yeni Virüs tüm detaylarıyla haberimizde.

Android sistemi  yelpazesini genişletmeye devam ederken bilişim kurdu olan hackerlar gözlerini Android’e dikmiş durumdalar. Bir zamanlar Windows platformu ile uğraştıkları gibi şimdi de Android’le boğuşmaya hazırlanıyorlar.

Triada Android için yeni virüs, Android tercih eden kulanıcı kitlesini ciddi olarak üzebilir.Şimdi gelin bu Triada denen zararlının detaylarına bakalım.

Android kullanıyorsanız dikkat! 

Ünlü Kaspersky tarafından tespit edilen. Triada adlı trojan virüsü değişik kanallarla bulaşabiliyor.

Internet siteleri ve uygulamaları üzerinden, marketteki ya da market haricindeki bir kısım değiştirilmiş uygulamalardan ya da güvenirliği olmayan bir WiFi ağından sızabilen bu tehlikeli virüs, işletim sisteminize root yetkisi vererek sistemin tamamına sızmaya başlıyor.

isim yapmış internet tarayıcılarının neredeyse hepsine bulaşabilen bu zararlı virüs sebebiyle internet sitelerinde alışık olmadığınız reklamlar karşınıza çıkabilir ya da daha kestirmeden zararlı içeriklerin barındırıldığı internet sitelerine yönlendirilebilirsiniz.

Android sürümünün tüm varyanslarına sızabilen bu virüsün özellikle de bankacılık işlemlerine sızdığını ve etki gösterdiğini belirtmekte fayda var.

Şimdilik virüsü durdurabilecek bir çare bulunamasa da Kaspersky ve Google virüsün maharetlerini inceleyip bertaraf etmeye çalışıyorlar.

<<ANDROİD SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ>>

MTP>>> www.mobilteknoport.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir