Türk Hackerlerden Ruslara Siber Saldırılar

 

Türk hackerler rusyaya karşı siber saldırılar uyguluyor.

   Türk hacker grubu olan AYYILDIZ Tim Rus Ekonomi Bakanlığı’nın da aralarında bulunduğu 19 bin ruslara ait internet sitesini hacklediğini belirtti. Yabancı hacker grubu Anonymous’un 10 günden beri hacklediği banka ve kamu sitelerinde bazı sorunlar yaşandı.

Bunun üzerine harakete geçen Türk Hacker grubu Ayyıldız Tim yaptıkları konuşmada ‘’19.000 Rus’un hayatını hackledik. Bu yaptıklarımız yapacaklarımız arasında bir hiçtir. Saldırıyı yapan birim başkanımıza teşekkürlerimizi sunarız. 19 bin rusun bilgileri elimize geçmiştir. Veri çekimi hala devam ediyor. Rus ekonomi bakanlığı sitesinin durdurulduğu idda edildi.’’

    Bir başka Türk hacker olan SKORSKY kod adlı hacker Cuma günü başlattığı en büyük siber saldırısında öncelikle Rus gazatelerinin ülkemizi defalarca tehdit ettiğini söyledi. Ve http://sputniknews.com/ ve http://sputniknews.ru  adreslerini ,ardından “gov.ru” uzantılı siteleri de hackledik’’ Sitelerin iletişime defalarca kapattık. E-mail yazışmalarını ele geçirdik. Siteleri DDOS saldırılarıyla çökerttik. Birde Rus Ulusal Güvenlik Merkezi   Rus Savunma Bakanlığı ile Rus İstihbarat Teşkilatı’nın sitelerini de saldırımız ile yavaşlattık ve giriş çıkışlarında sorun yaşanıyor. . Bazı gov.ru uzantı sitelere ise index attık, site mehter marşları ile açılıyor” dedi.

Türk Hacker SKORSKY ‘’Biz Ruslara onlar gibi mağdur edecek saldırılarda bulunmuyoruz. İşgal değil fetih yapıyoruz. Onların bize yaptığı gibi; banka, hastane ve vakıflar vb. gibi siteleri hacklemiyoruz.Bu saldırılara misliyle karşılık vereceğiz.

YAZAN:Yunus Nurullah OMAÇ

—MTP—

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir