Twitter Açılmıyor | Twitter neden açılmıyor bugün 15 Temmuz 16 Temmuz

Dünyanın en fazla kullanıcıya sahip olan sosyal ağı Twitter ile ilgili Twitter açılmıyor , Twitter neden açılmıyor sorusu gündemde. Twitter açılmıyor diye şikayette bulunan kullanıcı sayısı son 24 saatte giderek arttı. Twittera giremiyorum diyen kullanıcılar için Twitter giriş konusu önem kazanmasına rağmen BTK’dan henüz bir açıklama gelmedi. Haberimizde Twitter giriş konusunda sorun yaşayan kullanıcılar için Twitter’a neden girilmediği yer almaktadır.

Twitter Açılmıyor ! Twitter Neden Açılmıyor ?

Twitter neden açılmıyor sorusunun ilk cevabı, sayfanın zaman zaman bakım için belirli bir süreyle kapatılması ihtimalidir. Ayrıca yaşanan son olaylarda paylaşımları engellemek için devlet tarafından da Twitter, Facebook gibi sosyal medya sayfalarına erişim kısıtlanabilir ya da engellenebilir. Böyle durumlarda Twitter açılmıyor diyen kullanıcılar neden açılmadığı ile ilgili net bir bilgiye erişemiyor. Twitter giriş konusunda e mail adresini ve şifresini giren kullanıcılar, son bir kaç saattir sayfalarına girememe sorunuyla karşılaşıyor. Twittera giremiyorum ya da Twitter neden açılmıyor diye soran kullanıcıların sayısı son 24 saatte giderek arttı.

Twitter’a Giremiyorum. Twitter Engellendi mi?

Ankara’da yaşanan son gelişmelerin ardından, sosyal medya hesabı Twittera erişimde sorun yaşayanlar ” Twitter neden açılmıyor ” diye merak içerisindeler. twitter açılmıyorDev mecra Twitter ise neden erişim sağlanmadığı hakkında detaylı bir açıklamada bulunmadı. Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu daha öncede Türkiye’de yaşanan olaylar sırasında sosyal medyaların hesapları engellediği için ilk akla gelen isim Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu olmuştu. Fakat gün içerisinde Twitter açılmıyor diyen kullanıcıların sayısı arttıkça gözler BTK’ya çevrildi. Kurumun konuya ilişkin bilgi paylaşıp, paylaşmayacağı merak konusu!

Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu, herhangi bir sosyal medya hesabına yönelik erişim engelleme kararı alınıp alınmadığını açıklamadı. Twitter neden açılmıyor sorularıyla ilgili daha önceki yapılan açıklama: “Bu sabah saatlerinde sosyal paylaşım siteleri Facebook ve Instagram’a ulaşılamadığına ilişkin haberler internet siteleri ile sosyal paylaşım sitelerinde yoğun olarak yer almıştır. Sosyal paylaşım siteleri Facebook ve Instagram’a yönelik olarak herhangi bir erişim engelleme kararı bulunmamaktadır. Facebook ve Instagram’a erişimin mümkün olmamasının bu paylaşım sitelerinden kaynaklandığı ve kısa süre sonra bu sitelere erişim sağlandığı görülmüştür.”

O Halde Twitter Neden Açılmıyor?

Twitter açılmıyor konusu ile ilgili Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu’nun net açıklama yapmaması kullanıcıları daha da endişelendirdi. Akıllarda, ”O halde Twitter neden açılmıyor?” sorusu oluştu…

Erişim sorununun dev mecra Twitter’dan kaynaklandığı düşünülüyor. Twitter giriş işlemini yaparken sayfanın geç açılması yada açılmaması kendi sistemlerinden kaynaklanıyor olabilir. Twittera giremiyorum denilmesinin sebebi bu ise sorunun birkaç saat içerisinde çözülmesi bekleniyor. Twitter açılmıyor konusuna ilişkin kurum yada kuruluşlardan herhangi bir açıklama gelirse, internet haberimizi yeniden güncelleyerek sizleri bilgilendireceğiz.

One Yorum “Twitter Açılmıyor | Twitter neden açılmıyor bugün 15 Temmuz 16 Temmuz
  1. Twitter neden açılmıyor instagrama giremiyorum yetkililerden biri açıklama yapsın lütfen. İletişim bugün neden engellendi? Facebook neden kapalı? Instagram kapatıldı mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir