Upload Hızı Arttırma Yöntemleri Nelerdir?

Daha fazla upload hızlarına erişmenin sırrı aslında download hızınızla da alakalı bir durum. Upload ve download hızları arasındaki bağ, biraz da yerel ağınız ve internet servis sağlayıcınızdan aldığınız hizmetle alakalı. Upload hızı arttırma kolay bir yöntem olmasa da, bunun için bilmeniz gereken bazı şeyler var. Upload hızı nasıl arttırılır ve Türkiye’de upload hızı kaç olmalı yazımız içerisinde bulabilirsiniz…

Upload Hızı Arttırma Yöntemleri

Bilindiği gibi Avrupa ve Amerika’da internet hızları epey fazla. Bu upload ve download hızlarını da etkiliyor. Peki Türkiye’de upload hızı kaç olmalı ? Servis sağlayıcı firmalar, müşterilerine genellikle download hızının 10’da 1’i miktarında upload hızları sunuyorlar ve insanlar da kara kara upload hızı nasıl arttırılır diye düşünüyor. 8mbit download hızıyla pek çok dosyayı hızlıca indirebilseniz de, 0.8mbit upload çok daha zor oluyor. Eğer Google Drive, iCloud veya Dropbox gibi uygulamaları kullanıyorsanız, muhtemelen upload hızı arttırma istiyorsanız ve oranlardna şikayetçisiniz.

Bunu aşmak için bazı internet kullanıcıları çeşitli uygulamalar kullanıyorlar ama tabii ki internet servis sağlayıcısının sunduğu genel miktar çoğu zaman aşılamıyor. Buna rağmen eğer beklediğiniz upload hızının altında sonuçlar alıyorsanız da, servis sağlayıcınız olan firmayla iletişime geçinmekten çekinmeyin. Olağan dışı bir yavaşlık söz konusuyla, çalıştığınız firmayı arayın ve bunun sebebini sorun.

Tabii ki upload hızınızın düşük olmasının başka sebepleri de olabilir. Yer yer kesintiler olabileceği gibi, bazen downloadı açık bırakırsanız bu da upload hızında ciddi kesintilere sebep olabilir. Dolayısıyla bir platforma upload yapmadan önce buna dikkat edin. Peki diğer upload hızı arttırma yöntemleri nedir? Upload hızı nasıl arttırılır ?

Upload Hızı Nasıl Arttırılır ?

Unutmayın ki, upload  hızı kaç olmalı diye soruyorsanız bunun net bir rakamı yok fakat modeminizi bilgisayarınıza doğrudan ethernet kablosuyla bağlamaya özen gösterin. Eğer modeminize kablosuz şekilde bağlanıyorsanız, internet hızınız hem download, hem upload olarak çok daha düşük olacaktır. Bu şekilde upload hızı arttırma gerçekleşebilir.

Ayrıca modeminizin ayarlarına girerek, router değiştirmeyi, farklı kanallara bağlanmayı da deneyebilirsiniz. Tüm bunlar da upload hızı arttırma için etkili yöntemlerdir. Fakat her şeye rağmen, en garanti yöntem daha hızlı internet paketleri satın almakta yatar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir