Whatsapp Hikayeler Özelliği Nasıl Kullanılır?

Günümüzde anlık mesajlaşma uygulamaları son derece popüler bir konumdadır. SMS’in yerini almaya başlayan bu uygulamaların en popüleri ise WhatsApp’tır. Pek çok özellik sunan WhatsApp, akıllı telefonların büyük bir kısmında yüklüdür. Her geçen gün gelişmeye devam eden bu popüler uygulama ile ilgili son dönemde WhatsApp hikayeler özelliği nasıl kullanılır sorusu sıklıkla gündeme gelmektedir…

Instagram’dan Sonra WhatsApp Hikayeler özelliği

Hikaye uygulaması başta popüler sosyal paylaşım sayfası Instagram olmak üzere SnapChat uygulaması ile de hayatımıza girmişti. Bu özellik sayesinde eklediğiniz bazı resimleri hikayeniz olarak kaydedebilecek ve bunun tıpkı bir video gibi tıklandığı zaman açılmasını sağlayabilmektesiniz. Sosyal medya haberleri noktasında önemli bir yeri olan WhatsApp hikaye ekleme konusu gittikçe daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Sayfanın bu özelliği eklemesi bazı teknoloji uzmanları tarafından eleştirilse de kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Whatsapp Hikayeler Özelliği Nasıl Kullanılır ?

WhatsApp hikayeler özelliği nasıl kullanılır sorusunun yanıtı, öncelikle profilinize girin. Profil fotoğrafınızın yanında göreceğiniz ‘+’ simgesine tıklayın. Bu işarete tıkladığınız anda listenizde bulunan kişilerin son güncellemelerini görebilirsiniz. Aynı şekilde bu kısımdan hesabınıza fotoğraf ekleyebilirsiniz.

WhatsApp listenizde yer alan kişilerin fotoğraflarına yaptığınız yorumlar onlara anlık mesaj olarak iletilecektir. WhatsApp hikaye ekleme konusunda bu aşamadan sonra ekleyeceğiniz fotoğraflar 24 saat sonra otomatik olarak silinecek ve hikaye olarak profilinizde yer alacaktır. Aynen instagram ve SnapChat uygulamalarında olduğu gibi süre 24 saat olarak belirlenmiştir.

Güncelleme Sonucunda Aktif Edildi

Sosyal medya haberleri konusunda popüler olmaya devam eden WhatsApp gelişimini sürdürürken yeni özellikler üzerinde de çalışmaktadır. Kullanıcılarına sunduğu son özellik olan WhatsApp hikaye ekleme sayesinde kendi hikayenizin bir gün boyunca aktif olmasını sağlayabilirsiniz. Bu özelliğe WhatsApp Status ismi verilmiştir.

SnapChat uygulaması ile hayatımızda önemli bir yer edinen ve yaygınlaşan hikaye özelliği pek çok sayfa tarafından kullanılmaya başlamıştır. WhatsApp hikayeler özelliği nasıl kullanılır sorusunun yanıtı bu şekildedir. Siz de sosyal medya haberleri konusunu sürekli olarak takip ederek yeni haberler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sayede popüler uygulamaları daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Sosyal medya haberleri için MTP’yi Facebook üzerinden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir